'Dünyayı kurtaran adam' bu kez üzdü

'Dünyayı kurtaran adam' bu kez üzdü
'Dünyayı kurtaran adam' bu kez üzdü
Boyun ve bel bölgesindeki sinirleri zedelenen Cüneyt Arkın hastaneye yatırıldı

 

İSTANBUL - Türk sinemasının jönü Cüneyt Arkın boyun ve bel bölgesindeki sinirlerin zedelenmesi nedeniyle hastaneye yattı. Malkoçoğlu, Battal Gazi, Kara Murat, Dünyayı Kurtaran Adam, Komiser Cemil gibi unutulmaz karakterleri canlandıran Arkın Kanal 1 "Hey Canlı" mikrofonlarına yaptığı açıklamada geçmişte rol aldığı filmlerde aldığı darbelerin acısının şimdilerde çıktığını söyledi. Namı-diğer Malkoçoğlu, "Bundan sonra uçmak yok, bir kaleden bir kaleye atlamak yok" dedi. Arkın ailesi, Cüneyt Arkın'ın 10 gün önce ameliyat olduğunu, Çağlayan Florence Nightingale Hastanesi'nde tedavi gördüğünü, sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı. Sanatçının boyun ve bel bölgesindeki sinirlerde zedelenme olduğunu söyleyen aile üyeleri, olayın büyütülmemesi gerektiğini omurgada sinir sıkışması sebebiyle bir süre tedavi görecek olan Arkın'ın sağlığında endişe edilecek bir durum olmadığını açıkladı. (Radikal)
CÜNEYT ARKIN KİMDİR?


Cüneyt Arkın, (gerçek adı: Fahrettin Cüreklibatır), ( d. 8 Eylül 1937 Eskişehir, Alpu, Karaçay köyü) sinema oyuncusu. Sinemada canlandırdığı Malkoçoğlu
karakteri kendisine lakap olarak atfedilmiştir. Televizyon programları sunmuş ve kısa bir süre gazetelerde sağlıkla ilgili köşe yazarlığı da yapmıştır.
Eskişehir'in Alpu ilçesine bağlı Karaçay köyünde doğdu. Babası Kurtuluş Savaşı'na katılmış Hacı Yakup'tur. Aslen Kırım Tatar Nogaylarindandır. Lise öğrenimini Eskişehir Atatürk Lisesi'nde yapmıştır. Türk sinemasının en ünlü oyuncularından biri olan Cüneyt Arkın, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1961 yılında mezun olmuştur,[2] askerliğini yaptığı yerde Göksel Arsoy'un başrol oynadığı bir film çekilirken yönetmenin dikkatini çekmiştir. Bir süre iş arayan Fahrettin Cüreklibatır yönetmenin teklifi aklına gelip oyuncu olmaya karar vermiştir. Sinema oyunculuğu yaşamına 1964'te başlamış, ve iki yıl içinde en az otuz film çevirmiştir. Yaklaşık 300 filmde oynayan Cüneyt Arkın, son yıllarda Türk televizyonunda değişik dallarda gorünmeye başlamıştır. At binmede ve karatede uzman sporcu unvanına sahiptir. İngiltere'de bulunduğu dönem İngiliz yapımcılar tarafından Ajan James Bond karakterini canlandırması için kendisi ile görüşülmüştür.
Betül Cüreklibatır ile evlidir. Kaan ve Murat adlarında iki çocuğu vardır. (Kaynak: Vikipedi)