Dünyayı zombiler bastı

Dünyayı zombiler bastı
Dünyayı zombiler bastı
Michael Jackson anısında 5 kıtada 40'ın üzerinde ülkede 'Thriller' şarkısının klibi canlandırıldı. İstanbul'da da dansçılar sokaklardaydıİSTANBUL - Dünyaca ünlü pop müzik şarkıcısı Michael Jackson’ın anısına, 5 kıtada 40’ın üzerinde ülkede düzenlenen "Thrill The World" dans organizasyonuna İstanbul da eşlik etti.
Ümraniye’deki Meydan Alış-veriş Merkezi’nde düzenlenen ve Türkiye’nin bu yıl ilk defa katıldığı organizasyona, çoğunluğu amatör olan 213 dansçı katıldı.
Kıyafetleriyle ve yüz makyajlarıyla Jackson’ın "Thriller" klibini andıran dansçılar, saat 03.30’da 5 kıtadan 40’ın üzerindeki ülkeyle aynı anda müzik eşliğinde 6 dakika boyunca dans etti. Dansın ardından sevinç gösterileri yapan grup üyeleri, Jackson’ın sevilen şarkılarıyla dans etmeye devam etti.
Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen dansın, Türkiye’de de yapılması için müracaat eden ve organizasyonu düzenleyen Barbaros Şahin, en son 2008 yılında 10 ülkede 4 bin 179 dansçı sayısına ulaşan organizasyonun yeni rekorunu kırmak için eylül ayından beri çalıştıklarını ifade ederek, "Dansçılarımızın hepsi gönüllü olarak burada. Bu organizasyonu İstanbul’da gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyuz" dedi.
Bu arada, organizasyonda elde edilen yaklaşık 2 bin TL’lik paranın, "Baba beni okula gönder" kampanyası ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine bağışlanacağı öğrenildi. (aa)