Düşen ağaç değil papağan yuvası öldürdü

Yolda yürürken üzerine papağan yuvası bulunan bir ağaç düşen şanssız İsveçli papağan hastalığından hayatını kaybettiSTOCKHOLM - İsveç’te yolda yürürken üzerinde papağan yuvası düşen bir kişi, kaldırıldığı hastanede papağan hastalığından hayatını kaybetti.


Malmö kentinin doğusunda bulunan Karlskrona kentinde 50 yaşlarındaki bir İsveçli’nin yürüdüğü yola, üzerinde papağan yuvası bulunan ağaç devrildi. Devrilen ağaçtaki papağan yuvası da adamın üzerine düştü. Şanssız İsveçli, solunum yolları enfeksiyonu teşhisiyle hastaneye kaldırıldı.


İsveç Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü’nün internet sayfasında yer alan bilgiye göre olay 10 gün önce meydana geldi. İsveçli adamın, akciğerlere zarar veren ve zatürreye benzer bir hastalık olan papağan hastalığından öldüğü açıklandı.

Enstitü, papağan hastalığının, diğer kuşlardan da insanlara bulaştığını belirterek, hastalığa bir bakterinin neden olduğunu kaydetti. Kuş yuvalarını, camlardaki ve balkonlardaki kuş pisliklerini temizleyenlerin, çok dikkatli olması gerektiği uyarısı yapıldı.(aa)