Düşes düşüşünü pazarlıyor

Düşes düşüşünü pazarlıyor
Düşes düşüşünü pazarlıyor
Sarah Ferguson prenseslikten borç batağına uzanan hikayesini televizyon dizisi haline getirdi

Windsor Düşesi’nin yaşam öyküsünü altı bölümde özetleyen ‘Finding Sarah’ (Sarah’yı Bulmak) adlı belgesel, Oprah Winfrey’in yeni açtığı TV kanalında yayımlanacak. Dizide Ferguson’ın borç batağından çıkma mücadelesi de anlatılıyor.

Eski eşi Prens Andrew’dan aldığı 1.5 milyon sterlinle (yaklaşık 3.5 milyon TL) borçlarının sadece yarısını kapatabilen 51 yaşındaki düşesi, mali danışmanlık firması Price­WaterhouseCoopers, yeni bir stratejiyle kurtarmayı başardı. Borcunun sadece dörtte birini ödeyecek gücü olduğunu açıklayan Ferguson, alacaklılarına ‘Ya şu an verdiğim kadarını kabul edin ya da tek kuruş alamama riskinin altına girin’ restini çekti.

İki yakın dostu hariç, alacaklıların tamamı düşesin teklifini kabul etti: 20 yıllık en yakın arkadaşı Kate Waddington’la 14 yıl asistanlığını yürüten Johnny O’Sullivan borcun tamamını istiyor.

20 yıl boyunca Fergie’nin halkla ilişkiler temsilcisi olan Waddington’ın dostları The Daily Mail gazetesine isimlerinin yayımlanmaması karşılığında bir de açıklama yaptı: “Kate sadece Ferguson’ın değil, Prenses Beatrice ve Eugene’nin de şahsi danışmanlığını yaptı. Ancak prenseslerden ücret talep etmedi. Üstüne borcunun da çeyreğinin ödenmesi teklifi geldi. Ferguson’la karşılaşmak bile istemiyor.”

Ancak Ferguson, tüm bunlara rağmen geleceğinden umutlu. Düşes, “Hayatımı kontrol altına almaya çalışıyorum. Evimde oturuyor, davetlere katılmıyorum. Alışveriş yapmayı da kendime yasakladım. Ama şovumun ve çocuk kitaplarımın tutacağını düşünüyorum. O zaman kalan borçlarımı da öderim” diyor. (The Daily Mail)