Duygusal, enerjik ve pop

Duygusal, enerjik ve pop
Duygusal, enerjik ve pop
Electropop'a Danimarka katkısı When Saints Go Machine, Türkiye'de ilk kez sahne almaya hazırlanıyor. Eleştirmenlere göre bir ucunda Anthohy Hegarty'nin diğerinde Depeche Mode'un olduğu geniş bir yelpazeden seslenen When Saints Go Machine, electropop enerjisine soul duygusallığını kattıkları repertuarlarıyla bu perşembe Babylon sahnesinde. Konser öncesi ekibin keyboard'cusu Simon Muchinsky'e bağlandık, Türkiye konserinden beklentilerini sorduk.

Birçok önemli müzik festivalinde sahne aldınız. Bu sizin için nasıl bir deneyim? Bu tarz önemli müzik festivallerinde sahne almak nasıl bir duygu?Evet, bir çok yerde sahne aldık. Büyük bir mekânda sahne almak çok güzel bir duygu. Küçük stüdyomuzdan yarattığınız müziği Almanya ’dan veya Türkiye ’den bizi dinlemek isteyen onlarca kişiyle paylaşmak büyüleyici bir şey.


İstanbul ’a geleceğiniz için nasıl hissediyorsunuz?
Çok iyi hissediyoruz. Daha önce bir kere gelmiştim, çok güzel bir şehir. Ayrıca boş bir günümüz olacak, böylece şehri gezebileceğiz. Aynı zamanda insanların müzğimize nasıl tepki vereceğini de çok merak ediyoruz, evimizden bu kadar uzak olan bir yerde müziğimize ilgi duyulması çok güzel.

Olmadan yaşayamayacağınız, sizin için en önemli şeyler nedir?
Müzik, müzik olmadan yaşayamam.

Electropop dışında çalmayı düşündüğünüz farklı müzik türleri var mı ?
Dördümüz de farklı müzik türleri dinliyor ve dolayısıyla farklı ilhamlar alıyoruz. Açıkçası her albümde bir öncekinden daha farklı şeyler yapıyoruz, ya gruptan herhangi birimiz yeni bir müzik türüyle ilgilenmeye başlıyor ya da bir şeyleri yapmanın yeni yollarını buluyor. Müziğimiz sürekli değişip gelişiyor. Ayrıca sürekli aynı şeyleri yaparak müzik yapmaktan sıkılmak istemiyoruz. Yeni bir müzik türü deneyeceğiz diye karar vermiyoruz, her şey doğal gelişiyor.

Birçok müzik videonuz var, sizce sesin görsellerle desteklenmesi önemli bir şey mi ?
Bir şarkıyı dinlediğimizde kafamızda görsel bir şekil beliriyor ve bu görselleri işlemek de çok güzel bir şey. Şarkıya yepyeni bir anlam kazandırıyor. Artistik biriyle çalışmak çok iyi oluyor ama tabii ki işin içinde bizim zevkimiz var.

İlk EP’niz ‘When Saints Go Machine’ ile son albümünüz ‘Infinity Pool’ arasında neler değişti ?
İlk çalmaya başladığımızda o kadar da iyi değildik, zamanla kendimizi çok geliştirdik hem canlı performanslarımızda hem kendimizi ifade etmemizde. Şimdi müziğimizin özünü daha iyi anlıyoruz.
 
Müziğinizi üç kelimeyle tanımlayabilir misiniz?
Duygusal, enerjik, pop

‘Infinity Pool’ albümünüzü 2013’te yayınladınız; bu oldukça yeni ancak ileriye dönük planlarınız veya üzerinde çalışmaya başladığınız fikirler var mı? Biz her zaman çalışma halindeyiz, sürekli stüdyoda yeni şarkılar üretip onlarla oynuyoruz, ama belirlediğimiz bir proje yok, şuan turnedeyiz ve geleceği kim bilir…

When Saints Go Machine, 6 Mart 21.30'da Babylon'da.


  ETİKETLER:

  Almanya

  ,

  Türkiye

  ,

  İstanbul

  ,

  Babylon

  ,

  Müzik

  ,

  Proje

  ,

  zaman

  ,

  Uzak