Edith Piaf'ın sesi geliyor

Edith Piaf'ın sesi geliyor
Edith Piaf'ın sesi geliyor
Oscar'lı 'La Vie En Rose' filminin başarısındaki en büyük pay sahiplerinden biri Edith Piaf şarkılarını mükemmel seslendiren Jil Aigrot'tu. Aigrot, 14 Aralık'ta TİM'de.

Tabii ki kimse bir ‘Küçük Serçe’ olamaz. Ama yine de, onun devrini yakalayamayan insanlar için Jil Aigrot çıplak kulakla dinleyebilecekleri en iyi seçenek. Marion Cotillard’ın Edith Piaf’ı canlandırdığı Oscar ödüllü ‘La Vie En Rose’, belki de Aigrot’nun sesinin Piaf’a olan olağanüstü benzerliği olmasaydı bu kadar etkileyici olmazdı. Öyle ki, filmi izleyen pek çok izleyici, gerçekten Edith Piaf’ın kendi ses kayıtlarının kullanıldığı yanılgısına düştü. Ama aslında filmde şarkıları seslendiren, Fransız ses sanatçısı Jil Airgot’ydu. Filmin başrolü için Fransız aktris Marion Cotillard’ı seçmek oldukça kolaydı, ama son ana kadar film ekibi, Piaf’ın o kendine özgü, titreyen, yalnız, umutsuz ama yine de ilginç bir biçimde hayat dolu sesine sahip birini bulmakta uzun süre zorlandı. Ancak Jil Aigrot seçmelere başvurduktan sadece iki saat sonra ekiple çalışmaya başlamıştı bile.
Efsane sesin 50’nci ölüm yıldönümü anısına 14 Aralık’ta TİM Show Center’a konuk olacak Jil Aigrot’nun gösterisi, 45 dakikalık iki bölümden oluşuyor. İlk bölümde Montmartre’a, Paris’in sanat kokan mahallelerinde Piaf’ın hayatının erken dönemine götüren gösteri, ikinci bölümde Edith Piaf’ın müzik kariyerinde en çok beğenilen şarkılarını seslendirdiği ve bir dünya yıldızı haline geldiği ‘müzikhol’ dönemine odaklanıyor. Sahne şovunda, Piaf’ın daha önce hiç görülmemiş fotoğrafları da yer alacak. Dinleyicileri, zamanlarının kesişmediği bir efsanenin hatırasıyla buluşturacak gösterinin, Madame Tussauds’da bir gezintinin yaşatacağı ‘zamana yolculuk’ duygusundan çok daha fazlasını hissettireceği kesin.
14 Aralık saat 21.00’de başlayacak gösterinin biletleri Biletix’te.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  sanat

  ,

  hayat

  ,

  Müzik

  ,

  Show

  ,

  çıplak

  ,

  film

  ,

  dolu

  ,

  Gösteri

  ,

  Aralık