Elektronik günler başlıyor

Sonunda oldu, İstanbul'un bir de elektronik festivali var artık.

Sonunda oldu, İstanbul'un bir de elektronik festivali var artık. Yani Electronic Life Forms'u. Carlsberg sponsorluğunda Bilgi Üniversitesi ile Urban Bug'ın birlikte gerçekleştirdiği bir hafta sürecek elektronik günler, bugün Maslak Venue'deki partiyle başlıyor. Bol bol müzik, workshop, seminer, söyleşi ve canlı performanslar var. Hepsi bu değil. Festival, Elektronik Kültür kavramı üzerinde duruyor ve bu alan giren malzemeyi sadece müzikle sınırlı tutmuyor. Uzun metrajlı filmler ve görsel etkinlikler de olacak. Kendi deyimleriyle elektronik kültür ne clubbing başlığı altında toplanıyor ne de sadece müzikten ibaret olabiliyor.
Türkiye'nin tek elektronik müzik eğitimi veren bölümü olan Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü ve elektronik gecelerin, etkinliklerin organizatör ismi Urban Bug'ın işbirliği bu gece Sander Kleinenberg'in katılacağı Venue'deki açılış partisiyle başlıyor. Hafta için seminer, workshop ve canlı performanslarla devam edecek festivalde Bilgi'de Sinema programına da alınan üç film gösterilecek: Groove (13 Mayıs), Human Traffic (15 Mayıs), Modulations (17 Mayıs). Ayrıntılı program bilgilerini hiç vakit kaybetmeden http://www.urbanbug.com ya da
http://www.bilgi.edu.tr/muzik adreslerine bir göz atın. Kapanış partisini de buradan duyurmakta fayda var. Electronic Life Forms, Signum, AJ Gibson, Klute, (dikkat) Adam F (ve bomba) Goldie'nin katılacağı Venue'deki partiyle sona erecek.