Elleri ayakları kesilen Brezilyalı model öldü

Elleri ayakları kesilen Brezilyalı model öldü
Elleri ayakları kesilen Brezilyalı model öldü

20 yaşındaki Mariana Bridi?nin vücudu üriner enfeksiyon her yere yayılınca iflas etti. FOTOĞRAF: AP

ATLANTA - Enfeksiyon sonucu elleri ve ayakları kesilen, güzellik yarışması ‘Miss World’ finalisti 20 yaşındaki Brezilyalı model Mariana Bridi da Costa hayatını kaybetti. Model üriner enfeksiyonun vücuduna yayılması yüzünden ameliyat olmuştu.
Dün sabah hayatını kaybeden modelin menajeri Henrique Fontes, öğle saatlerinde “Mari artık yaşamıyor, maalesef gece saat 3’te hayatını kaybetti” açıklamasını yaptı. Modelin yakın arkadaşı Renato Lindgren de blog’unda arkadaşının ölümüyle ilgili bir yazı yazdı. Lindgren, “Mari’nin ailesi adına onun için dua eden ve yanımızda olan herkese teşekkür ederiz” dedi. Mankenin arkadaşı Thiago Simoes, 30 Aralık’ta rahatsızlanan genç kadına yanlış teşhis konması yüzünden bu duruma düştüğünü belirtmiş, baba Agnaldo da Costa da kızı için endişe duyduğunu söylemişti.
Costa, hastalıkla uzun süre mücadele etmiş, ameliyatı reddetmişti. Doktorlar, enfeksiyonun modelin karın bölgesi ve böbreklerine de yayıldığını ve genç kadının kurtulma ümidinin kalmadığını açıkladı. 

Enfeksiyon yayılmıştı
Solunum güçlüğü çeken ve makineye bağlı olarak yaşayan model, dün sabah yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Costa’nın nekrosis, yani enfeksiyona bağlı olarak hızlı bir şekilde hücre ölümü yaşadığını söyleyen doktorlar, modelin kan akışını yavaşlatan ve düzensizleştiren enfeksiyonun organlarının iflasına sebep olduğunu açıkladı. Costa ilk belirtilerin ardından aralık ayında hastaneye kaldırılmış ve doktorlar modelin mikrobik bir şok geçirdiğini söylemişti. Mariana Bridi ‘Miss World’de finale kalmış, geçen yıl da Çin’de yapılan ‘Miss Bikini International’ yarışmasına katılmıştı. (Yaşam Servisi)