Emma Shapplin'den 'Beyaz Giyme'

Emma Shapplin'den 'Beyaz Giyme'
Emma Shapplin'den 'Beyaz Giyme'
Türkiye'de de çok sevilen Fransoz soprano Emma Shapplin, 300 öğrenciden oluşan Bilfen Filarmoni Orkestrası ve Korosu'nun eşlik ettiği konserde 'Beyaz Giyme' türküsünü söyledi.

İSTANBUL - Bilfen Eğitim Kurumları, geleneksel yıl sonu konserinde Fransız soprano Emma Shapplin'i ağırladı. Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen konserde Shapplin'e, 300 öğrenciden oluşan Bilfen Filarmoni Orkestrası ve Korosu eşlik etti. Konser, Bilfenli ilköğretim öğrencilerinden oluşan orkestranın Shapplin ile ‘Beyaz Giyme’ türküsünü Türkçe söylemesiyle başladı. Konuklardan büyük alkış alan türkünün ardından Shapplin, klasikleşen "La Notte", "Miserere Venere", "Vedi Maria", "Cuerpo Sin Alma", "Spente le Stelle" şarkılarını seslendirdi.
Bu kadar genç bir orkestrayla ilk kez sahne aldığını, bundan büyük mutluluk duyduğunu belirten Shapplin, sahnede çocuklardan enerji aldığını kaydederek, "Yeni müzik tarzımı yansıttığım albümümle sahne aldığım ilk Türkiye konserimde gençlerin enerjisini arkamda hissetmek benim için büyük mutluluk oldu. Genç arkadaşlarımın ve öğretmenlerinin 25. yılını yürekten kutluyorum" ifadelerini kullandı. (AA)