Emmy'de değişen bir şey yok

Emmy'de değişen bir şey yok
Emmy'de değişen bir şey yok

Drama dalında en iyi dizi ödülünü alan Mad Men ekibi... fotoğraf: ap

61. Uluslararası Emmy Ödülleri şık bir geceyle sahiplerini buldu. Mad Men ve 30 Rock ekibi geçen yıl olduğu gibi, geceden mutlu ayrıldı...

Blake Lively (sağda)
Drew Barrymore (solda)


LOS ANGELES - ABD’de 61. Uluslararası Emmy Ödülleri, önceki akşam Los Angeles’ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Nokia Theatre’daki törenden önce gelenek olduğu üzere kırmızı halı seremonisi yapıldı. Ünlü isimler salona giderken, kırmızı halıda poz verdi. ‘How I Met Your Mother’ın Barney’si Neil Patrick Harris’in sunduğu törende, Grey Gardesns’daki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü alan Jessica Lange, ödülü kendisine takdim eden Alec Baldwin’le uzun süre öpüşerek, herkesi şaşırttı.
Drama ve komedi dallarında en iyi dizi ödülleri, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ‘Mad Men’ ve ‘30 Rock’ adlı dizilere  verildi. Drama dalında en iyi aktör ödülüne ‘Breaking Bad’deki rolüyle Bryan Cranston, en iyi kadın oyuncu rolüne ise ‘Damages’deki rolüyle Glenn Close layık görüldü. ‘30 Rock’ dizisinin kadrosunda yer alan Alec Baldwin, komedi dalında en iyi aktör, ‘Urited States Of Tara’da oynayan Toni Collette, yine aynı dalda en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı. Drama dalında en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü, Lost dizisinden Michael Emerson, en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünüysa 24 yaşındaki Cherry Jones aldı.
Komedi dalında en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü, ‘Two and a Half Men’den Jon Cryer’ın, komedi dalında en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülü Pushing Daisies’den Kristin Chenoweth’in oldu. Komedi dalında en iyi yönetmen, ‘The Office’den Jeff Blitz, drama dalında en iyi yönetmense ‘ER’dan Rod Holcomb oldu. En İyi Yazar Grubu, Jon Stewart Daily Show’un, En İyi Variety Show da ‘The Daily Show’la Jon Stewart’ın oldu. (aa, ap)

Şıklık konusunda Oscar’ı aratmadı

‘Dexter’da iki kardeşi canlandıran, gerçek hayattaysa evli olan Jennifer Carpenter ve Michael C. Hall
fotoğraf: afp


Emmy Ödülleri töreni şıklık yarışına döndü. Kırmızı halıda podyumdaymış gibi boy gösteren oyuncular arasında Gossip Girl’ün Serena’sı Blake Lively de vardı. Lively derin göğüs dekolteli kırmızı elbisesiyle gecenin en çok konuşulan isimleri arasına girerken, bebek bekleyen süpermodel Heidi Klum da siyah sırt dekolteli elbisesiyle boy gösterdi. Drama dalında ‘En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü alan Glenn Close siyah pullarla kaplı elbisesiyle dikkat çekerken, oyuncu Drew Barrymore pembe tüllerle kaplı elbisesiyle katıldı. (Yaşam Servisi)