Empire State'e tırmandılar

Empire State'e tırmandılar
Empire State'e tırmandılar
Dünyanın en prestijli 'tower run' koşusu olarak bilinen 'Empire State Run Up' yarışında, iki Türk genci de 381 metrelik kuleye koşarak tırmandı.

Kolon kanseri hakkında kamuoyunu bilinçlendirmek amacıyla Avrupa 'nın en yüksek gökdeleni unvanlı Sapphire’de yapılan koşunun 2012 yılı birincisi Coşku Mutlu ve 2011 birincisisi Cenk Turan, ABD ’de 1576 basamaklı ve 381 metre yüksekliğindeki Empire State’e 1000’in üzerindeki yarışmacıyla birlikte tırmandı.

Dünyanın en prestijli tower run “tırmanma yarışı/merdiven koşusu” olarak bilinen Empire State Run Up yarışında, Cenk Turan 15 dakika 5 saniye ile kategorisinde 16. olurken, üniversite öğrencisi Coşku Mutlu yarışın en genç yarışmacısı olarak 16 dakika 15 saniye ile kendi kategorisinde 13. oldu.

Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletme bölümünde okuyan ve aynı zamanda Yeditepe Profesyonelleri takımının üyesi olan Coşku Mutlu, “Yarışmaya katılanlar profesyonel sporcular. Beklediğimden daha yoğun bir katılım vardı. Amacımız burada Türkiye ’yi temsil etmek ve kolon kanseri hastalığına dikkat çekmekti. Bunu da başardık.” diye konuştu.

Mutlu, haftanın 5 günü crossfit ile kondisyon yaparak hazırlandığı yarışta, kendi yaş kategorisinde Empire State Koşusu’na katılan en genç sporcuydu.

Özel bir şirkette Lojistik Uzmanı olarak çalışan Cenk Turan ise, macera yarışları ve ultra maratonlara katılmayı sürdüreceğini belirterek, “Zor bir yarıştı ama orada olmak benim için de çok önemliydi. Biz kolon kanserine karşı tırmandık. Madalyamızı aldık” diye konuştu.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Türkiye

  ,

  YAŞ

  ,

  Avrupa

  ,

  Lojistik

  ,

  genç

  ,

  katılım

  ,

  Karşı