En büyük endişe el

En büyük endişe el
En büyük endişe el
Yaş ilerledikçe ellerdeki damarların kabarması, cildin incelmesi ve siyah lekelerin artması kadınların en büyük korkusu olduğu belirtildi. Kadınların önemli bir kısmı yüz güzelliğinden çok el güzelliğinin kaybolmasından endişeli

Orta yaşlı kadınların en büyük endişesinin el güzelliğinin kaybolması olduğu belirtildi. Yapılan araştırmada kadınların yaş ilerledikçe en çok korktuğu şeylerin ellerinin gerçek yaşını göstermesi. Ellerde damarların kabarması, derinin incelmesi ve çillenmesi kadınları ele veriyor.

Araştırmada kadınların sekizde biri yüzünden çok elinin durumundan endişe ettiğini söyledi. Yüzde 36'sı ise ikisinin eşit olduğunu belirtti.

Uzmanlar daha önce yüzü gençleştirmek için yapılan operasyonların artık el için de yapıldığını kaydediyor. Elin gerçek yaşı ele verdiği için kadınların ellerine daha bir özen gösterdiği ifade ediliyor.

Boots tarafından yapılan araştırmada endişe kaynağının tepe noktasında ellerde oluşan lekeler geliyor. Birçok kadın bu lekeleri saklamak için makyaj yaptığını belirtti.

Cilt uzmanları ellerin sürekli olarak güneş ışığından deterjana kadar birçok şeye maruz kaldığı için son dönemlere kadar ihmal edildiğini söylüyor. Ellerde yağın az olması da zamana karşı yıkımda başka bir etken.

İngiliz Estetisyen ve Plastik Cerrahlar Birliği'nden Ash Mosahebi ellerde yaşlılığın getirdiği belirtileri gizlemek için yeni tekniklerin geliştiğini söyledi. Ellere kuruluğu giderecek madde enjekte edilerek cilt kalınlaştırılıyor ve yağ enjekte edilerek dolgun hale getirilip kabaran damarların görünmesi engelleniyor.

Uzmanlar kadınlara ellerini soğuktan koruması için eldiven ve temizlik yaparken de aynı şekilde eldiven takmasını tavsiye ediyor.

Araştırmada kadınların yaşlanmayla savaşının 30 yaşına basmadan başladığı ortaya çıktı. Kadının en mutlu olduğu yaş ise 20'ler. Ama 29 yaş yaşlanma başlangıcı olarak görülüyor. (GAZETEPORT)


  ETİKETLER:

  YAŞ

  ,

  Kadın

  ,

  Güneş

  ,

  plastik

  ,

  Karşı