En büyük lastik top satıldı

En büyük lastik top satıldı
En büyük lastik top satıldı

28 yaşındaki Joel Waul?un altı yıl uğraşarak lastik bantlardan yaptığı, boyu 2 metreye ulaşan dev topu ?Ripley?s Believe It or Not? adlı müzeye satıldı. FOTOĞRAF: AP

LONDRA - 28 yaşındaki Joel Waul’un altı yıl uğraşarak lastik bantlardan yaptığı dev lastik top açıklanmayan bir miktara ‘Ripley’s Believe It or Not’ adlı müzeye (Ripley’in İster İnan İster İnanma Müzesi) satıldı. Boyu 2 metreye yaklaşan lastik top, Waul’un Florida, Lauderhill’deki evinden götürüldü. ABD’li gencin ilginç eserini geçen yıl Guinness Rekorlar Kitabı dünyanın en büyük lastik topu ilan etmişti.
Dev bir lastik top yapma fikriWaul’un aklına televizyonda o zamanın en büyüğü olan bir lastik topun bir uçaktan çöle fırlatılışını izlerken gelmiş. “Bunun gördüğüm en havalı şey olduğunu düşünmüştüm” diyor, eserini uzun bir süre evinin önünde saklayan Waul. Topun yeni sahibi olan Orlando’daki müzenin yönetici başkanı Edward Meyer de “Müzemizde en büyük tel ve en büyük dikenli tel toplarımız vardı. Şimdi kutsal üçlüyü tamamladık” diyor.
Daha önceki en büyük lastik top rekoru Oregonlu Steven Milton’a aitti. Milton, Kasım 2006 tarihli rekoru 175 bin lastik kullanarak kırmıştı. (The Daily Mail)