En çok kazanan kadın ünlü: Katy Perry

En çok kazanan kadın ünlü: Katy Perry
En çok kazanan kadın ünlü: Katy Perry
Forbes dergisinin en çok kazanan ünlüler sıralamasında birinci sıraya boksör Floyd Mayweather yerkeşirken, üçüncü sıradaki Katy Perry bu sene en çok kazanan kadın ünlü olarak belirlendi.

Forbes'un en çok kazanan ünlüler listesinin zirvesine bu yıl 300 milyon dolarlık kazancıyla boksör Floyd Mayweather yerleşti. Onu 165 milyon dolarlık yıllık kazancıyla meslektaşı Manny Pacquiao izliyor. 135 milyon dolarla listeye üçüncü sıradan giren Katy Perry ise Forbes'un sıralamasında göre en çok kazanan kadın ünlü isim oldu. Listedeki ünlü kadınlar sıralamasında Perry’yi Taylor Swift, Ellen DeGeneres, Beyonce Knowles ve Kim Kardashian takip ediyor.
Boksörler Floyd Mayweather ve Manny Pacquiao.

En çok kazan ilk 10 ünlünün yüzde 80'ini spor, sinema, edebiyat ve müzik dünyasından erkek ünlülerin oluştururken ilk 10'da kadın ünlüler arasında sadece Katy Perry ve 80 milyon dolarlık kazancıyla Taylor Swift yer alıyor.
“Kendi işini yürüten bir patron olarak konumumla gurur duyuyorum” diyen Katy Perry, başarısını bir girişimcinin başarısına benzetti. Ünlü şarkıcı 2001’deki çıkışından beri 11 milyon albüm ve 81 milyon single’a satışına imza attı. (The Daily Mail)