En güzel Kürt kızı seçildi: Fenik Muhammed Abdülkerim

En güzel Kürt kızı seçildi: Fenik Muhammed Abdülkerim
En güzel Kürt kızı seçildi: Fenik Muhammed Abdülkerim
Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki "2. Kürdistan Güzellik Yarışması" Erbil kentinde düzenlendi. Akşam saat 21.00'da başlayan etkinliğe Kürt sosyetesi ve sanat camiasından geniş katılım oldu.

Aralarında yabancı simaların da olduğu 10 kişiden oluşan jüri heyeti, sahneye çıkan 12 genç kız için değerlendirme yaptı. Jürinin oylaması sonucunda Fenik Muhammed Abdülkerim (25) birinci seçildi. İsminin açıklanmasından sonra "Kürdistan Güzeli" tacını takan Fenik, yaptığı konuşmada, Kürt kadınlarının bütün dünyada tanınması için bu tür etkinliklerin önemli olduğunu söyledi. "Kürdistan Güzellik Yarışması'nda" ikinciliğe Dania Enver, layık görülürken; Çavan Muhammed isimli genç kız ise üçüncü seçildi.


  ETİKETLER:

  kürdistan

  ,

  Kız

  ,

  genç

  http://www.radikal.com.tr/115297211529724

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  çok eşlilik - aby21

  Atatürk o dönemde medeni kanunu isviçre anayasasından almıştı. Ama bugün bile Türkiye de çok aşlilik var. Bu islami bir şey. Kanunlarla sıfırlanamaz. İmam nikahı neden var sence. Ama aynı Atatürk faşist İtalya ceza yasasındaki 141 ve 142 maddeyi de aynen almıştır. Bugün olduğu gibi her muhalif bir sınıfın başka bir sınıf üzerinde tahakküm........ ile başlayan bu madde yüzünden çok acı çekmiştir.Ama Kürdistan da seçim barajı yok. Benden hatırlatması..

  Kuzey Irak Anayasası'nda kadın erkek eşitliği yasak. - Su Cemre Sim

  Kızlar çok cici ama hala ikinci sınıf sayılıyor Kürdistan'da. Kürt kadınlar Kürdistan'da erkeklerle eşit anayasal haklara sahip değil.Kürt kadınlar Kürdistan'da hala erkeklere eşit sayılmıyor, erkeklerin çok eşliliği anayasal teminat altında, kızlar sünnet ediliyor. Kürt kadınların erkeklerle eşit olduğu, erkeklerin çok eşliliğini yasaklayan tek Müslüman ülke Türkiye,Cumhuriyeti. Bütün Müslüman kadınların Atatürk'e minnet borcu var.

  Bunlar mi güzel? - Ari Zerdüst

  Bunlarda kadin güzeligi yok.Kapitalist modernitenin yaratigi "oyuncak bebek" derseniz bu anlasilir.Dogal kadinin yüzkarasi olan bu kadinlara "kürt güzeli" demek Kürt kadinina büyük saygisizliktir.

  Kürdistan - burakberitan

  Bence artık bu Kuzey Irak lafını bir kenara atın. Oranın ismi Kürdistan'dır.