En iyi prodüksiyon; Bent!

En iyi prodüksiyon; Bent!
En iyi prodüksiyon; Bent!

Bent, D22

XIII. Direklerarası Seyirci Ödülleri 2012-2013 Sezonu 'İstanbul Oyunları' değerlendirme sonuçları belli oldu!

XIII. Direklerarası Seyirci Ödülleri 2012-2013 Sezonu ‘ İstanbul Oyunları’ değerlendirme sonuçları belli oldu! Tiyatro alanındaki sivil toplum örgütlerinin 2012-2013 tiyatro sezonu için belirledikleri özgürlük temasına İstanbul’da Perdeci Oyuncuları’nın ‘Adalet Sizsiniz’ ve Tiyatro Kedi’nin ‘Yalnızlık Konuşur Bazen’ oyunlarının uygun olduğuna karar verildi.

En iyilerin seçildiği ödüllerin tam listesi şöyle:

Prodüksiyon: Bent, D22
Sürekli Mükemmeliyet: Kadriye KENTER
Müzikal Prodüksiyon: Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, İBB Şehir Tiyatroları
Tek Kişilik Prodüksiyon: Burak SERGEN, Adolf, BO Sahne
Yönetmen: Turgay KANTÜRK, Sıkıyönetim, Bakırköy Belediye Tiyatroları
Oyun Yazarı: Özer ARSLAN, Yaka Beyaz, Tiyatro Hal
Erkek Oyuncu: Murat GARİBAĞAOĞLU, Zengin Mutfağı, İBB Şehir Tiyatroları
Kadın Oyuncu: Elif ÜRSE, Bir İnfazın Portresi, Semaver Kumpanya
Yardımcı Erkek Oyuncu: Emre ÇAKMAN, Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im, Tiyatro Pera
Yardımcı Kadın Oyuncu: Pınar YILDIRIM, Kırmızı Yorgunları, Emek Sahnesi
Canlandırmada Bütünlük (Ensemble): Karşılaşmalar, BGST
Küçük Salon Erkek Oyuncu: Barış GÖNENEN, Uğrak Yeri, Tiyatro Craft
Küçük Salon Kadın Oyuncu: Pınar ÇAĞLAR GENÇTÜRK, Disosya, İkincikat
Komedi Erkek Oyuncu: Levent ÜLGEN, Yatak Odası Diyalogları, Sadri Alışık Tiyatrosu
Komedi Kadın Oyuncu: Doğa RUTKAY, Bi Oyun Varmış, E.S.E.K.
Sahne Tasarımı: Yiğit SERTDEMİR, Katilcilik, Altıdan Sonra Tiyatro
Kostüm Tasarımı: Şirin DAĞTEKİN YENEN, Çehov Makinası, İst. Devlet Tiyatrosu
Işık Tasarımı: Akın YILMAZ, Yağmur Durduğunda, İstanbul Devlet Tiyatrosu
Özgün Tiyatro Müziği: O. Enes KUZU, Inishmorelu Yüzbaşı, İst. Devlet Tiyatrosu
Koreografi: İlyas ODMAN, Dertsiz Oyun, Altıdan Sonra Tiyatro
Yenilikçi Tiyatro: Domino, The Club
Özgün Yeni Oyun: Bizde Yok, Tiyatro Artı
Ümit Veren Yeni Tiyatro Grupları: Ölü Aktörler, Normal
Genç Yetenek’ Teşvik Ödülleri: Şakir GÜLER, Şiddet Üçlemesi – 2 Şeker, Tiyatro Artı/ M. Ferhan ŞENSOY, Masal Müfettişi, Orta Oyuncular / Canan ATALAY, Barselo, İkincikat / Ayşegül URAZ, Parti , Ekip Tiyatrosu

Kazanlara ödülleri, Ekim ayında düzenlenecek törenle verilecek.