En 'kirli' televizyon sunucusu

En 'kirli' televizyon sunucusu
En 'kirli' televizyon sunucusu

Aynı zamanda milletvekili olan Souza iddiaları reddetti. FOTOĞRAF: AP

ANKARA - Brezilya’da, faili meçhul cinayetleri konu alan programın yapımcısı Wallace Souza, reytinglerini artırmak için kiralık katil bile tutmuş! Cinayetlerin ardından olay yerine ilk varan kişi olmasıyla dikkatleri çeken, aynı zamanda milletvekili olan Souza’nın, en az beş cinayete azmettirdiğinden şüpheleniliyor.
İddialara göre, uyuşturucu kaçakçısı olmakla da suçlanan sunucu, cinayetlerle programının reytinglerini artırmanın yanı sıra uyuşturucu pazarındaki rakiplerini öldürtmeyi amaçlamış olabilir. İstihbarat yetkilisi Thomaz Vasconcelos, “İnfaz talimatları her zaman Souza’dan ve oğlundan geldi. Oğlu daha sonra program çalışanlarını uyararak, olay yerine ilk TV ekibinin varmasını sağladı. Uyuşturucu kaçakçılarını hedef alarak hem reytingleri artırmayı hem de rakiplerinden kurtulmayı amaçladığı görüntüsü ortaya çıkıyor” diyor.

Dokunulmazlığı var
İddiaları “Saçmalık” diyerek yalanlayan Souza ise siyasi düşmanlarının ve hedef aldığı uyuşturucu tacirlerinin, kendisine ve oğluna komplo düzenlemeye çalıştıklarını öne sürüyor. Souza’nın oğlu Rafael cinayet, uyuşturucu kaçakçılığı ve ruhsatsız silah bulundurma suçlarıyla cezaevine konulurken, sunucu hakkında  milletvekilliği sayesinde elde ettiği dokunulmazlık nedeniyle işlem yapılamıyor. (aa)