En yaşlı anne 72'sinde yine bebek istiyor

En yaşlı anne 72'sinde yine bebek istiyor
En yaşlı anne 72'sinde yine bebek istiyor

Eliza sperm bankası yardımıyla dünyaya geldi.

66'sında ilk çocuğunu doğurdu, kardeş için hazır

Bundan beş yıl önce, 66 yaşındayken ilk kez doğum yaparak ‘Dünyanın en yaşlı annesi’ unvanını alan Adriana Iliescu, “Kızım Eliza beş yaşına bastı. Kardeş istiyor. Ben de yeniden hamile kalmaya hazırım, ama acele etmiyorum” diyerek şaşırttı.
Romanya’da öğretmenlik yapan 72 yaşındaki Iliescu, büyükanne olacak yaşta doğum yapmasının modern tıbbın yardımıyla mümkün olduğunu söylüyor: “İçki ve sigara kullanmıyorum. Sadece yaşıtlarımdan değil, kızım olacak yaştakilerden de daha sağlıklıyım. Aynaya bakmamaya çalışıyorum çünkü gördüğüm şey hoşuma gitmiyor. Zaman kadınlara acımasız davranıyor. Yaşlanmış olabilirim ama kendimi enerjik olduğumda 27, yorgun olduğumda da 37 yaşında hissediyorum.”
Beş yaşındaki kızı Eliza’yı sperm bankası yardımıyla dünyaya getiren Iliescu, “Ben de bu yaşta anne olmayı istemezdim çünkü bu iş yüksek enerji gerektiriyor. Ama insanların anlamadığı bir şey var; profesörüm, bugüne kadar yayımlanmış 25 kitabım var. Tüm bunları yapmak kolay mı zannediyorsunuz? Kariyerim yüzünden çocuk yapacak vakti bulamadım. Ayrıca hiçbir zaman da sevgilim olmadı” diyor.