En zengini o!

En zengini o!
En zengini o!

Angelina Jolie

Forbes dergisinin hazırladığı 'Hollywood'un en çok kazanan kadın oyuncuları' listesinin ilk sırasını bu yıl, tahmini 33 milyon dolarlık kazancıyla Angelina Jolie aldı.

Forbes dergisinin hazırladığı ' Hollywood 'un en çok kazanan kadın oyuncuları' listesinin ilk sırasını bu yıl, tahmini 33 milyon dolarlık kazancıyla, Angelina Jolie aldı. Jolie, 2012 listesinde üçüncü sıradaydı.

Forbes bu listeyi oluşturmak için, sinema dünyasının önde gelen isimleriyle, yapımcılar ve yöneticilerle görüşmeler yapıp sanatçıların 2012 Haziran'ından 2013 Haziran'ına kadar elde ettikleri kazancın bir tahminini yapıyor. Listede Jolie'yi 26 milyon dolarlık geliriyle Oscarlı oyuncu Jennifer Lawrence ve 22 milyon dolarlık geliriyle Alacakaranlık serisi yıldızı Kristen Stewart takip ediyor. Listenin dördündü sırasında 20 milyon dolarlık kazancıyla Jennifer Aniston, beşinci sırasında 16 milyon dolarlık kazancıyla Emma Stone, altıncı sırasında ise 15 milyon dolarlık kazancıyla Charlize Theron yer alıyor. Forbes'e göre Sandra Bullock ve Natalie Portman, 14 milyon dolar, Mila Kunis ve Julia Roberts 11 milyon dolarlık gelirleriyle Hollywood'un en çok kazanan kadınlarından.