Erdal Alantar resimleriyle Türkiye'de

Erdal Alantar resimleriyle Türkiye'de
Erdal Alantar resimleriyle Türkiye'de
Paris ekolünün son temsilcilerinden Erdal Alantar, "Hayatımın Sevinç'i" adlı retrospektif sergisiyle Türkiye'de

Boya, fırça ve tuval arasındaki sırları çözüp onların evreninde kendisine nefes kesici bir dünya yaratan usta ressam Erdal Alantar, Art Point Gallery’nin ısrarlı çabaları sonucunda ‘’Hayatımın Sevinç’i’’ adlı retrospektif sergisi ile nihayet Türkiye ’de.

Kendisini bütün renklerden, bütün figürlerden, bütün biçimlerden arındıran ve onların sınırlarına tutsak kalmayı daha en başında reddeden Erdal Alantar, bugüne dek Fransa, Belçika, Hollanda, İtalya, İngiltere, İsviçre yoğunlukta olmak üzere pek çok ülkede sergiler açtı. Paris’te yaşamaya devam eden, Avrupa ’daki sergi çalışmalarını aralıksız sürdüren Erdal Alantar’ın ‘’Hayatımın Sevinç’i’’ adlı dönüşümlü retrospektif sergisi, en son 10 yıl önce 2002 yılında açtığı sergiden sonraki Türk resimseverlerle ilk buluşması olacak.

Art Point Gallery, bu sergide, Paris ekolünün son temsilcilerinden Erdal Alantar’ın 1956 yılında yaptığı ilk resim ile geçtiğimiz günlerde yani 2012 yılında yaptığı son resmini aynı sergide buluşturdu. Ayrıca sanatçının ilk soyut resmi de bu sergide yer alacak. Serginin açılış tarihi olarak seçilen 29 Ocak günü de sanatçının 81. doğum günü olması itibariyle özel bir anlamı bulunuyor.