Erdoğan'dan Demirtaş'a: 'Telefonuma çıkmıyor, neden?'

Erdoğan'dan Demirtaş'a: 'Telefonuma çıkmıyor, neden?'
Erdoğan'dan Demirtaş'a: 'Telefonuma çıkmıyor, neden?'
Erdoğan Guardian'daki Türkiye makalesinde geçtiğini söylediği, "Tam Batılılaşmamış, yoksul Müslümanların kendi ülkelerini yönetmelerine izin verilemez" cümlesine ithafen gazeteyi sert bir dille eleştirdi. Diyarbakır patlaması sonrası HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ı aradığını da belirten Erdoğan, ''Dün akşam kendisini aradım, telefonuma çıkmıyor. Neden çıkmıyorsun. Ben insani görevimi yaptım'' ifadelerini kullandı.

Erdoğan Guardian'daki Türkiye makalesinde geçtiğini söylediği, "Tam Batılılaşmamış, yoksul Müslümanların kendi ülkelerini yönetmelerine izin verilemez"  cümlesine ithafen gazeteyi sert bir dille eleştirdi.

Ardahan mitinginde konuşan Erdoğan şunları söyledi:

Bir İngiliz gazetesi bu seçim için ,'tam batılılaşmamış yoksul Müslüman ülkelerin kendini yönetmesine izin verilemez' yazısı yazmış. Sen kimsin ya, sen kimsin terbiyesiz. Türkiye artık vandalların egemen olduğu bir ülke değil.

TÜRKİYE'Yİ HEDEF ALIYORLAR
- Erdoğan Pazar günü istediğini alırsa durdurulamaz olacak' diyorlar. Erdoğan diyerek benim şahsımı kastetmiyorlar. Asıl durdurulamaz dedikleri Türkiye. Bir de Alman gazetesi var. İstanbul 'daki 3.Havalimanını'n temelini attık ya bunlar kudurdu. Maliyeti 12 milyar avro. Yılda 150 milyon yolcu gidip gelecek. 25 yıllığına onlara kiraladık. Fakat 25 yılda ne kadar kira ödeyecekler biliyor musunuz? 22 milyar avro. İş bilenin, kılıç kuşananın.

İHANET EDEN VAR MI?
- NY Times denen bir gazete 1896'da Sultan Abdulhamit'e, sonra Menderes'e, sonra Özal'a. Şimdi aynı gazete bana kin kusuyor Bakın bu 4 ismin içerisinde bu millete ihanet eden var mı?

- Bir başka dergi de bizi, yani durdurmanın eş başkanlarının partisini destekleme yolundan geçtiğini söylüyor. Bunlar benim üzerimden Türkiye'yi hedef alıyorlar. Ana muhalefetle, bölücü örgütün güdümündeki parti, milliyetçi parti ve Pensilvanya'yı bir araya getiren şey ne?

ARADIM TELEFONUMA ÇIKMIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Ardahan'da yaptığı konuşmada dün HDP'nin Diyarbakır mitinginde meydana gelen patlamayla ilgili ''Diyarbakır'da olanlar bir partiye yönelik değil, seçimlere gölge düşürmek için provokatif bir eylem'' dedi. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ı aradığını da belirten Erdoğan, ''Dün akşam kendisini aradım, telefonuma çıkmıyor. Neden çıkmıyorsun. Ben insani görevimi yaptım'' ifadelerini kullandı.