Erdoğan'ın 'sulu rakı' sözleri sosyal medyayı salladı

Erdoğan'ın 'sulu rakı' sözleri sosyal medyayı salladı
Erdoğan'ın 'sulu rakı' sözleri sosyal medyayı salladı
Başbakan Erdoğan'ın grup toplantısında CHP'yi eleştirirken "Meğer rakıyı sulu içiyorlarmış. Siz böyle içmeye devam ederseniz Rize'nin tulumuna da gayda dersiniz" sözleri twitter'da 'rakı muhabbeti' başlattı.

Başabkan Erdoğan, bugün Meclis’te düzenlediği grup toplantısında yine muhalefeti eleştirdi. Ancak Başbakan CHP ’ye yüklenirken, bu kez Kemal Kılıçdaroğlu ’nun rakı ile ilgili sözlerini gündeme getirdi.

Erdoğan “Ne içtiklerini merak ediyorum. Meğer rakıyı sulu içiyorlarmış. Siz böyle içmeye devam ederseniz Rize’nin tulumuna da gayda dersiniz. Rize’ye gidiyorum deyip İskoçya’ya gidersen ne ben şaşrırım ne de millet şaşırır. Bunlar Elif'i görse Mertek, Zurna'yı görse trompet sanıyorlar” dedi.

Hürriyet’in Erdoğan'ın sözleri için yorumunu aldığı Aydın Boysan "Hiçbir anlam ifade etmiyor. Rakıyı sulu ya da susuz içmenin bir farkı yok" diyerek Başbakan’ın içki kültürünü küçümsemek için böyle ifadeleri sıkça kullandığını belirtti.

Erdoğan’ın bu sözleri sosyal medyada da bir tartışma başlattı. Başbakan’ın "sulu rakı" çıkışı, Twitter'da da gündeme oturdu:

Melis Alphan @melisalphan
İster misiniz Putin de desin bize; "Bunlar votkayı meyve suyuyla içiyormuş"

Ece Temelkuran @ETemelkuran
Her türlü içerim ama içmeyi bilmeyenle içmem:) siyasi tavrım budur:))

ismail saymaz ‏@ismailsaymaz
izmir'in rakı kralı geçen hafta akp 'ye katılmıştı. rakının en güzel nasıl içileceğini o bilir; uzmanlığından yararlanılsın.

Y. Emre Kocabasoglu ‏@Kocabasoglu
Tek bayrak, tek millet, tek vatan, DUBLE rakı!

Bora Erdin ‏@boraerdin
Başbakan'ın rakı açıklamasından hiçbir şey anlamadım.Sanırım rakıyı susuz içti.

Volkan Şahin ‏@_volkansahin_
Rakıya sek içilmek kaydıyla vize mi çıktı şimdi? Ya sonunda o prompteri hacklediler ya da birileri rakı işine giriyor bu da viral reklamı :)

ahmet büke ‏@ahmetbuke
geldik rakı açılımına: susuz ve buzsuz içenler ötekileştirilmesin.

Zeykur Valekov ‏@zeykurvalekov
Ahahah Reis "bu neyin kafası?" demiş ya