Erhan Güleryüz'den Ahmet Kaya açıklaması

Erhan Güleryüz'den Ahmet Kaya açıklaması
Erhan Güleryüz'den Ahmet Kaya açıklaması
Ayna grubu solisti Erhan Güleryüz Ahmet Kaya'ya çatal atma olayı ile ilgili Ahmet Hakan'a bir açıklama gönderdi.

RADİKAL -  Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ın Kiziroğlu Mustafa Bey şarkısının AKP 'nin seçim şarkısı olması ile ilgili bir yazısında Ahmet Kaya'ya çatal atılma olayı ile ilgili adını andığı Ayna grubu solisti Erhan Güleryüz konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Hakan'ın bugünkü yazısında yer alan ilgili bölüm şöyle:

Erhan Güleryüz'den açıklama
"AYNA" grubundan Erhan Güleryüz'ün, geçen gün yazdığım yazıda geçen bir cümleye itirazı var. İşte Güleryüz'ün açıklaması:
*
"Sayın Ahmet Hakan...
Ahmet Kaya'ya çatal atılma olayı ile ilgili gerçek şudur: Magazin Gazetecileri Derneği ödül töreninde ilk sırada 'En İyi Grup Ödülü'nü aldıktan sonra salondan ayrıldım.
Üzücü olayın olduğu anda salonda değildim. O sırada salonda olmuş olsaydım da ona saldıranların safında olmazdım. Ahmet Kaya benim sevdiğim ve beraber stüdyo çalışması da yaptığım çok değerli bir arkadaşımdı... Benim böyle bir şeyle suçlandığımı duysa çok üzülürdü.
Saygılarımla...
ERHAN GÜLERYÜZ"


  http://www.radikal.com.tr/126379512637955

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  unuttunuz mu Atılan manşetleri - user743743

  O günlerde medya çok özgürdü ya topyekün infazı vermişti .Ahmet Kayayı linç ettiğiniz günleri vatan haini ilan ettiğiniz günler şerifsiz dediğiniz günleri oysa adam bir kürt sanatçı idi özgür tekelli medya idiniz o zamanlar

  herkes ayni - user742894

  soyle diyor (. ben orada olsaydim catal atanlarin safinda olazdim). peki soru su : SIMDI NERDESIN ?

  mesele - user936526

  Mesele değil ''to be or not to be''. Ahmet Kaya bu ülkenin kanayan vicdanıdır. Dünya döndükçe o gece ve sonrasında yaşananlar hatırlanacak ve ona sürgünde ölmeyi reva gören ''linç zihniyeti'' alnında bu kara leke ile anılacak. Devletten vergi kaçıranların şerefli, askere gitmemek için bin bir türlü dümen çevirenlerin vatansever sayıldığı ülkemde, ceketini yağmurlara asıp tehlikeli şiirler okuyanların vatan hainliği bitsin artık.

  Asıl Ahmet Kaya senin AKP' ye müzik yaptığını duysa çok üzülürdü - user392546

  Ben sanatçının akıllı, düşünen, dik duran, aykırı gidenini seviyorum. Kötülükleri, hırsızlıkları, onursuzluğu, despotizmi büsbütün egemen kılan bir iktidara müzik yapmak ahlaktan vazgeçmeden mümkün olabileceğine inanmıyorum

  aslında kimse yoookkkk - user1077380

  kimin adı geçtiyse aslında ben orda değildim orda olsaydım söyle olurdu demeye başlıyor