Erkan Oğur Ada'ya çağırıyor

Erkan Oğur Ada'ya çağırıyor
Erkan Oğur Ada'ya çağırıyor
Yeni eğitim dönemine ekimde başlayacak Ada Müzik Akademisi'nin Erkan Oğur yönetiminde eğitici kadrosunda Bülent Ortaçgil, Hülya Aksular, Gürol Ağırbaş, Neşet Ruacan, Baki Duyarlar, Akın Eldes gibi alanının usta isimleri var.

Müzik sektörünün köklü şirketlerinden Ada Müzik’in Kadıköy’de kurduğu Ada Müzik Akademisi’nin yeni dönem kayıtları sürüyor. Kayıtları 30 Eylül ’de sona erecek Ada Akademi’nin yeni dönemi ekim ayı başında başlayacak. ‘Başlangıç’ ve ‘İleri’ seviye olmak üzere iki farklı eğitim sistemi uygulananan kurumun Erkan Oğur yönetimindeki eğitici kadrosunda Bülent Ortaçgil, Gürol Ağırbaş, Neşet Ruacan, Baki Duyarlar, Derya Türkan, Akın Eldes, Birol Ağırbaş gibi alanının usta isimleri yer alıyor.
Başlangıç seviyesi öğrencileri aylık 4 ders alacak. Bu dersler grup şeklinde olacak ve aylık toplam ücret ise 250 TL olarak belirlendi. Erdem Şimşek’in başlangıç seviyesindeki bağlama dersleri ise aylık dört ders 150 TL.

Yetenek sınavı şartı
İleri seviye öğrencileri ise aylık 4 ya da 8 ders alabilecek, ücretler aylık 4 ders 500 TL, aylık 8 ders 900 TL şeklinde olacak. Bülent Ortaçgil’le şarkı yazımı bölümü 8 derslik bir müfredat halinde iki ay sürecek ve ücreti 1000 TL. Akademiye giriş için bölüm eğitmenleri tarafından ‘kulak’ ve yetenek ölçmek amaçlı giriş sınavı yapılıyor. Erkan Oğur’un dersleri için gitar ön eğitimi şartı aranıyor.
Deneyimli balerin Hülya Aksular ise yetenekli dansçılardan oluşan ekibiyle birlikte Ada Akademi’de bale ve dans dersleri verecek.
Başvuru için adaatolye@gmail.com adresinden veya 0553 492 08 68 numaralı telefondan Ada Akademi’ye ulaşabilirsiniz.
Şimdi sözü Erkan Oğur ve Hülya Aksular’a bırakalım.

Çağdaş sanata bir kapı...

Erkan Oğur: Ada Müzik Akademisi’nde klasik perdesiz gitar ve talep ölçüsünde kopuz bilgi aktarımı çalışmaları yapıyorum. Hedef, duyarlı bir müzik anlayışı ve disiplin birlikteliği. İnsanların kendi müziklerini keşfetmeye yönelik çalışmalar ağırlıkta. Teorik, pratik, estetik, üretime yönelik, makamsal, yerel ve Batı müziği anlayışlarını içeren ve uygulamaya yönelik bir eğitim anlayışımız var. Ayrıca sohbetler, söyleşiler ve dinletiler düzenliyoruz. Ada Akademisi bizlere sunduğu bu sanatsal çalışma ortamıyla gençler için ileriye yönelik çağdaş sanat anlayışlarını destekleyecek bir kapı açmaktadır.
Hülya Aksular: Kurumumuzda uygulanan akademik klasik bale ve modern dans eğitimi, Hacettepe Üniversitesi Konservatuvarı’nın müfredatına uygun biçimde öğrencilerimizin gelişimleri incelikle ele alınarak hazırlandı. Okulumuz, Royal Academy of Dance ve Vaganova (Rus) sistemlerini uygulayan diğer okulların yanında bir ilki gerçekleştirerek Rus çizgisi benzerliğinde; disiplin içinde, canlı, sıcak, coşkulu, korkusuz ve ruhu olan Türk ekolünün de eğitim veren ilk özel okullu olmak için yola çıktı. Öğretmenlerimiz teknik bilgilerini sahnede harmanladıkları için teoride kalmayacak şekilde bilgi aktarımı yaparlar.