Erkan Petekkaya: Müzisyen olmayı daha çok isterdim

Erkan Petekkaya: Müzisyen olmayı daha çok isterdim
Erkan Petekkaya: Müzisyen olmayı daha çok isterdim
Oyuncu Erkan Petakkaya, müziği çok sevdiğini belirtirken, "Oyuncu yerine müzisyen olmayı daha çok isterdim" dedi.

Zeynep Özek'in Birleşik Arap Emirlikleri merkezli MBC4 kanalı için hazırladığı 'Turki Ekstra' programında 'Paramparça' dizisinde oynayan Petekkaya, vizyona giren başrolünü Şükran Ovalı ile oynadığı 'Yeni Dünya ' filmi ile ilgili soruları yanıtladı. Petekkaya filmi izlerken birkaç salise de olsa canlandırdığı karakterin gerçek olduğunu zannettiğini söyledi. Erkan Petekkaya, "Bu asla gişe filmi değildir. İnsanlara bir hayatı anlattı. Zaten sanatın da amacı bu; İnsanlara ufacık da olsa bir şey vermek, farkındalık yaratmak" diye konuştu.

Erkan Petekkaya, Down sendromlu çocuklar için şarkı söylediği hatırlatılınca şunları söyledi:

" MÜZİK DAHA BAŞKA BİR ŞEY"
"Ben bir oyuncuyum. Her oyuncu şarkı söyleyemez, bir enstrüman çalamaz; bu bir Allah vergisi. Ayrıca çalması da gerekmiyor. Ben müziği seviyorum. Müziği seven bir insanım. Hatta oyuncu yerine müzisyen olması daha çok isterdim. Çünkü müzik daha başka bir şey benim için."

AKÇIL: KAYBETSEK BİLE DOSTLUĞUMUZ DEVAM EDECEK
Programda, ayrıca kısa röportajı ekrana getirilen Sinan Akçıl, Erkan Petekkaya ile gurur duyduğunu vurgularken, "O her zaman iyi ve kötü günümde destek olmuş bir insan. Ben de her zaman yanındayım. O, benim gerçek dostum. İkimiz de bir gün şöhretimizi her şeyimizi kaybetsek bile bu dostluk devam edecektir" dedi.