Erkek komşuya tecavüz

Erkek komşuya tecavüz
Erkek komşuya tecavüz
Avustralya'nın Adelaide kentinde bir kadın, komşusunun evine zorla girerek evde yalnız yaşayan erkeğe tecavüz etmekten mahkeme önüne çıkarıldı

Daily Telegraph’ın haberine göre, Rebecca Helen Elder adlı 39 yaşındaki kadın geçen yıl 23 Eylül günü adı gizli tutulan erkek komşusunun evine zorla girdi. Savcılık iddianamesinde erkeği nasıl tehdit ettiği belirtilmeyen kadın, daha sonra komşusunun pantolonunu zorla çıkartıp oral seks yaptı. Tecavüze uğrayan komşunun şikayeti üzerine Adelaide Bölge Mahkemesi’ne çıkarılan Elder kefaletle serbest bırakıldı. Mahkeme yargıcı Wayne Chivell, kadının zorla başkasının evine girmek ve tecavüz suçlarından ayrı ayrı suçlandığını açıkladı. (dha)


  ETİKETLER:

  Mahkeme

  ,

  tecavüz

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  Seks

  ,

  eylül

  http://www.radikal.com.tr/108259310825936

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Redd-i beyin - osmano

  Normalde karşılaşmamızın güç olduğu bir habere denk gelince, birden yadırgayıp, kabul bile edemeyenler olmuş. Hatta Radikal'i suçlamışlar; tecavüzün ne kadar sapıkça olduğunu, bir kadının bunu asla yapamayacağını kavrayamayıp, ucuz gazetecilik yapıyor diye. Hayal gücünüz sınırlıysa, Radikal'in suçu ne?! Kafasından mı uyduracaklar böyle bir hikayeyi? Habercilikte bir laf vardır: Köpek çocuğu ısırırsa haber olmaz ama çocuk köpeği ısırırsa haber olur diye. Millet çocuğun köpeği ısırmasına inanamıyor bile.

  :))) - asi_kardelen(narkissos)

  Eğer siz kadına sadece tecavüz edildiğini ida ediyorsanız kadını cinsel obje olarak görmenin ötesine geçmemişsinizdir... evet bir çok erkek tecavüz edilme arzusunu şuan yaşıyordur...buda aslında kadın bedenini nasıl cinsel bir obje ve kendi bedenlerinide bir o kadar cinsel obje olarak gördüklerinin göstergesi!!!!

  Petilen'e destek - Pe@ce

  Petilen isimli yorumcu arkadasimiza katilmamak elde degil; birçok defa bu tip haberlere takip etmeye çok merakli oldugumuzdan degil, habercilik etigi anlayisiyla hiç bagdasmadigi için elestirel yorumlarda bulunduk, ben durumu bir dönem ciddi sekilde takip ettigim, ama Ferhat Sahenk - Hükümet evliliginden sonra yüzüne bakmadigim NTVMSNBC sendromu olarak tanimlamistim. Bu elestirilerimize verilen okur destegini göz önüne alip hareket edilse iyi olacagi kanaatindeyim.

  tecavüz - ex nihilo

  basit bir tanımını yaparsak, güç kullanarak zorla cinsel ilişkye girmektir. dikkat edin "güç kullanarak" diyorum, peki bir kadın erkeğe karşı nasıl güç kullanabilir? şu tecavüz olayının avustralyada değilde türkiyede olduğunu düşünebilir misiniz? söylemesi bile ironi yaratıyor,erkeklerin %90 nından fazlası bu olayın başına gelmesi için duacıdır. çünkü izahı gayet basit: "tecavüz ERKEK DAVRANIŞIDIR, kadın bir erkeğe tecavüz edemez, güldürmeyin adamı!

  radikal'in internet sayfasını her açtığımda - petilen

  kadın veya erkek kurban kim olursa olsun içeriği yazar tarafından kurgulanmış pornografik bir tecavüz haberi görüyorum, fakat bu haberleri yazanların veya ingilizceden çevirenlerin tecavüzün ne kadar sapıkça ve korkunç bir şey olduğuna dair sanırım bir tahayülleri bulumuyor, radikal'e de bu şekilde ucuz gazetecilik hiç yakışmıyor

  MEMEN! - Clear

  FEMEN,pardon MEMEN(eylemlerine bakılırsa bu isim daha uygun)!İş başına...Yolunuz açık olsun,rotanız Avustralya...Yoksa mağdur erkek olunca -nasılsa sansabıl değil,pek ses getirmez diye- cayırdıyacakmısınız? Sakın Ha! Yoksa adalet anlayışınızdan şüphe edilir.Hem yanılıyorsunuz,mağdurun kadın oluşu çok alışılmış bir şey; asıl erkek oluşu haber değeri taşır.Göreyim sizi,Forsa MEMEN!