Erkekler yanıtlıyor: 'Erkek adam olmak' ne demektir?

Erkekler yanıtlıyor: 'Erkek adam olmak' ne demektir?
Erkekler yanıtlıyor: 'Erkek adam olmak' ne demektir?
Cinsiyetlerin ve tercihlerin çok tartışıldığı günümüzde 'Erkek adam ol' ifadesi ne anlama geliyor? 5-50 yaş arası erkekler yorumluyor...

Cut Video ekibi 'Be a Man' başlıklı yeni videolarında yaşları 5 ile 50 arasında değişen erkek katılımcılara 'erkek  adam ol' ifadesinin ne çağrıştırdığını sordu. Kişiye ve yaşa göre değişkenlik gösterse de en popüler cevaplar 'güçlü' ve 'dayanıklı' oldu. Aynı zamanda 'hakaret' ve 'saçmalık' cevaplarıyla sözün kullanımına karşı çıkanlar da vardı. Küçük katılımcılardan 'erkek adam ol' ifadesinin ne anlama geldiğini bilmeyenler varken daha genç olanlar 'muhteşem' anlamına geldiğini ya da korkak olduğunda çevresindekilerin ona söylediği bir söz olduğunu söyledi.
Katılımcılar çoğunlukla ifadenin cinsiyetçi olduğundan bahsetti. Kadın olmayı kötü bir şey gibi yansıtan, aşağılayıcı bir ifade olduğunu ve insanların istedikleri gibi davranabileceklerini düşündüklerini söylediler. Yaklaşık üç dakikalık video 50 yaşındaki bir katılımcının “İçgüdülerinize güvenin, güçlü olun, insanların sizi itip kakmasına izin vermeyin ve kadınlara karşı nazik olun” sözleriyle sona eriyor.
'Be a Man', Cut Video ekibinin yaptığı 'One Word' (Bir Kelime) serisinin son çıkan videosu. Daha önceki videolarda katılımcılara 'gey', 'kürtaj' gibi kelimelerin ne çağrışım yaptığı sorulmuştu. (The Daily Mail) 


  ETİKETLER:

  kürtaj

  ,

  Popüler

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  Mail

  ,

  genç

  ,

  Karşı