Ermenistan, Eurovision'a 'İnkar Etme' ile katılacak

Ermenistan, Eurovision'a 'İnkar Etme' ile katılacak
Ermenistan, Eurovision'a 'İnkar Etme' ile katılacak
Ermenistan, 6 Mayıs'ta Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması'na, 1915 Olayları'nın 100'üncü yıldönümüne atfen 'Don't Deny It' (İnkâr Etme) adlı bir şarkıyla katılacak.

RADİKAL - Yarışmanın eurovision .tv adlı resmi sitesinde yer alan habere göre; Ermenistan , beş kıtadan Ermeni sanatçıların yer alacağı bir projeyle temsil edilecek.

'İnkâr Etme', Genealogy (Soyağacı) adlı ekip tarafından seslendirilecek.

Habere göre; barış, birlik ve hoşgörü mesajı yaymak istenen şarkının esin kaynağı, 'unutma beni çiçeği' ve Eurovision 2015'in sloganı olan 'Köprüler Kuruyor'.

Soyağacı projesinin temel fikrinin ise 1915 Olayları'nın ardından aileleri dünyanın dört bir yanına göç eden yeni kuşak Ermenileri birleştirmek olduğu belirtildi.

Koreografide, aynı anda sahnede olacak beş şarkıcının her biri, 'unutma beni çiçeği'nin bir yaprağını temsil edecek. Ortada ise grubu birleştirecek Ermenistanlı altıncı bir sanatçı yer alacak.

Grubun ilk üyesi 16 Şubat'ta açıklanacak.


  ETİKETLER:

  Ermenistan

  ,

  Eurovision

  ,

  göç

  ,

  Resmi

  ,

  Birlik

  ,

  2015

  http://www.radikal.com.tr/129220812922081

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  TR/ Fon için ayrıca planlarım var - gümüşisis

  Ne ben seni unutabildim Ne bu gönlümü avutabildim Ne bu derdimi uyutabildim Unutamam seni, unutamam seni Unutamam seni, unutamam...