Eşcinsel evliliğine kendi düğünlerinde böyle destek verdiler

Eşcinsel evliliğine kendi düğünlerinde böyle destek verdiler
Eşcinsel evliliğine kendi düğünlerinde böyle destek verdiler
Avustralyalı gelin ve damat Abbey ve Mitchell Johnston eşcinsel evliliğe izin verilmemesini kendi nikah törenlerinde 'Evlilik kadın ve erkek arasında bir bağdır' ifadesi esnasında kulaklarını tıkayarak protesto etti. Çiftin protestosuna konuklar da katıldı...

Nikah seromonisi esnasında papazın konuşmasında geçen "Evlilik kadın ve erkek arasında bir bağdır" ifadesinin kendi törenlerinde yer almasını istemeyen Abbey ve Mitchell Johnston çifti önce nikahı kıyacak papazı ikna etti. Töreni yöneten dini lider Alison Bartlett da yasal olarak söyleme zorunluluğu bulunan bu çelişkili ifade sırasında davetlilerden kulaklarını kapatmalarını rica ederek eylemi gerçekleştirmede çifte yardımcı oldu. Bu ifade esnasında gelin, damat ve tüm konuklar kulaklarını kapadı. Bu anın fotoğrafları sosyal medyada yayıldı ve evlilik eşitliği için yapılmış en çarpıcı eylemlerden biri olarak yorumlanmaya başladı. Çifte, tanımadıkları pek çok kişilerden teşekkür mesajları yağmaya başladı.
Gelin Abbey Johnston “Amacımız bizim için önemli olan bir şey yapmak ve devlete evlilik eşitsizliğinden memnun olmadığımızı göstermekti. Küçük bir karşı koyma hareketiydi” dedi.

Geçen hafta ABD'de eşcinsel evliliğin yasal hale getirilmesi tüm dünyada 'lovewins' ifadesiyle kutlanmıştı. Genç çiftin ülkesi Avustralya da dahil olmak üzere pek çok ülkede eşcinsellere evlilik hakkı tanınmasıyla ilgili tartışmalar sürüyor... (The Daily Mail)