Eşcinsel karşıtı güzeli patronu Trump kovdu!

Eşcinsel karşıtı güzeli patronu Trump kovdu!
Eşcinsel karşıtı güzeli patronu Trump kovdu!

Açıklamadan beri, Prejean?e sözcüsü bile ulaşamıyor.

LOS ANGELES - ABD’li güzel, ‘Miss California’ Carrie Prejean başını eşcinsel evliliklerine karşı olduğunu söyleyerek derde sokmuştu. Prejean’i şimdi de patronu Donald Trump kovdu! Trump ve organizasyonun diğer yöneticileri, Prejean’in kovulma nedeninin yaptığı açıklamalar olmadığını, ABD’li güzelin kendileriyle yaptığı sözleşmenin koşullarını yerine getirmediği için işten çıkarıldığını belirtti. Yarışmanın direktörü Keith Lewis, geçen ay da Prejean’in onaylanmamış programlara katılıp eşcinsel evliliği karşıtı görüşlerini açıklarken, Miss California ABD etkinliklerine katılmadığını söyleyerek yakınmıştı. 
Şikâyetlerin organizasyonun sahibi Donald Trump’a ulaşması üzerine, zengin işadamı, genç kadına bir şans daha vermeye karar vermiş ancak önceki gün fikrini değiştirmiş. Trump, “Carrie’ye işine dönmesi ve Miss California Organizasyonu’yla olan sözleşmesine uygun davranması gerektiğini söyledim. Ona bu şansı verdim ancak maalesef işler bu şekilde çözüleceğe benzemiyor” dedi.
Yetkililer, Prejean’in yerini, Miss California yarışmasını ikincilikle bitiren 24 yaşındaki Tami Farrell’ın alacağını duyurdu. Farrell, 2003’te ‘Miss Teen’ seçilmişti. Prejean’in sözcüsü Melany Ethridge ise yorum yapmadı ve işten çıkarılma kararından beri Prejean’e ulaşamadığını söylemekle yetindi. (ap)