'Eşcinsel koro'ya Boğaziçi Üniversitesi kapılarını açtı

'Eşcinsel koro'ya Boğaziçi Üniversitesi kapılarını açtı
'Eşcinsel koro'ya Boğaziçi Üniversitesi kapılarını açtı
Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nin konserini iptal etmesinin ardından Türkiye'de yeni mekân arayışına giren Boston Gay Men's Chorus'a (Boston Eşcinsel Erkek Korosu) Boğaziçi Üniversitesi sahip çıktı. Konser, 27 Haziran'da...

Kaos GL’nin haberine göre homofobik haberleriyle bilinen Vahdet, Yeni Akit, Yeni Şafak gibi gazetelerin hedef göstermesinin ardından Zorlu’nun kapılarını kapadığı grup, konserini LGBTİ Onur Haftası kapsamında Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te gerçekleştirecek. Üniversitenin LGBTİ Çalışmaları Kulübü’nün çabalarıyla Türkiye ’ye gelecek Boston Eşcinsel Erkek Korosu’nun konseri, 27 Haziran Cumartesi günü saat 18.30’da herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. 1500 kişilik oturma alanının oluşturulacağı konserde yer bulamayanlar için bir ses sistemi kurulacak.

KONSER HEDEF GÖSTERİLMİŞTİ 
Boston Eşcinsel Erkek Korosu’nun, LGBTİ Onur Yürüyüşü’nden bir gün önce 27 Haziran’da Zorlu PSM’de bir konser vereceği duyurulmuş ve biletler satışa sunulmuştu. Ancak Vahdet, Yeni Akit, Yeni Şafak gibi muhafazakâr gazetelerde ‘Sapıklık kol geziyor’, ‘Eşcinselliği yayma misyonlu orkestra Türkiye’ye geliyor’ başlıklı haberler yapılması üzerine Zorlu PSM, konseri sessiz sedasız iptal etmişti. Söz konusu gazeteler, iptal kararının Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nafiz Zorlu’dan geldiğini öne sürmüştü. (Diken)