Eşinin üzerine oturdu, cinayet sanığı oldu

Almanya'da bir otobüs şoförü 128 kilogram ağırlığıyla eşinin üzerine oturarak ölümüne neden olmaktan yargılanıyor


BERLİN - Almanya’da 52 yaşındaki bir otobüs şoförünün, 128 kilogramlık vücut ağırlığıyla eşinin üzerine oturarak ölümüne neden olmak suçundan Hildesheim Eyalet Mahkemesinde yargılanmasına başlandı.
Mahkemenin daha önce söz konusu kişi hakkında aldığı 5 yıllık hapis cezası kararı, yeterli delil olmadığı gerekçesiyle Federal Yargıtay tarafından iptal edilmişti.
Hildesheim kentinde 2006 yılının nisan ayında meydana gelen olayda otobüs şoförünün, içkili bir şekilde tartıştığı ve kendisinin yarısı kadar ağır olduğu belirtilen 46 yaşındaki eşinin üzerine oturduğu, bu olay sırasında kadının kaburga kemiklerinde 18 kırığın meydana gelmiş olduğu bildirildi. Söz konusu kadının 3 gün boyunca hastanede tedavi gördükten sonra bir daha hastaneye gitmediği ve olaydan yaklaşık 1 ay sonra hayatını kaybettiği, eşinin de kendisini hastaneye götürmek için çaba harcamadığından şüphe edildiği kaydedildi.
Otobüs şoförü, yargılandığı ilk davada, eşiyle kavga ettiğini ve bu sırada üzerine düştüğünü belirtirken, çiftin 19 yaşındaki oğullarının polisi arayarak basanın annesini dövdüğünü söylediği ifade edildi.(aa)