Eski Yeşilçam starları gibi oldum

Eski Yeşilçam starları gibi oldum
Eski Yeşilçam starları gibi oldum
Filmde Kapadokya'da bir otel işleten Eylül'ü canlandıran Ezgi Mola, "Geçen 'kaç filmim oldu?' diye düşünürken yakaladım kendimi. Eski Yeşilçam starları gibi oldum unutuyor insan bazen" diyor...
Haber: ECE - ÇELİK / Arşivi

Filme nasıl dahil oldunuz?

Ben BKM Atölye açıldığında ilk oyuncularındandım. Sonrasında onlar devam etti ben de televizyonda başka işler yaptım. Ama bağımızı hiç koparmadık. Zaten ilk oynadığım film ‘Organize İşler’dir. Gayet tanıdığım ailem gibi olan bir ekip. Bu senaryo da ben onlarla çalışıyorken yazılmış bir senaryo. Senaryo yıllar içerisinde gelişti. Yılmaz Abi’nin böyle rafta olan 50 tane senaryosu var. Bu da o raftan çıkardığı hikâyelerinden biri. Yılmaz Abi aradı anlattı. Tolgay’la da tanışıyorum yıllar öncesinden. Bir anda kendimi filmin içinde buldum iyi ki de buldum.

Komedi oynamayı daha mı çok seviyorsunuz?
Aslında hem dram hem komedi oynuyorum. Geçen yıl Uğur Yücel’in Soğuk filminde oynadım ardından oynadığım Kötü Yol dizisi, Dedemin İnsanları, Hayatımın Kadınısın bunun gibi pek çok dramda da oynadım. Ancak bu yıl yaptığım son iki işim komedi olunca yine komediyle daha çok anılır olmam normal. Aslında ben komediden çok keyif alıyorum. Öğrenciyken hele sürekli Shakespeare komedileri oynardık.

Bu setlerde klasik bir söylem olan “Çok eğleniyoruz” lafı doğru mudur?
Bu, filmin komedi ve dram olmasına göre değişiyor. Film dram olunca oyuncular da kendi köşelerine çekilip kendi oynayacakları sahneye odaklanmaya çalışıyorlar. Bu ekibin enerjisiyle çok yakından alakalı. Önde eğlenceli bir şey yapıyorken sahne kesildiğinde bir de birisi üzerine bir espri patlatınca sette eğlenceli bir ortam oluşuyor. Bu, işin enerjisiyle paralel ilerleyen bir şey.

Sizi son yıllarda her sezon birkaç sinema filminde görür olduk. Bu konuda kendinizi şanslı hissediyor musunuz?
Öyle oldu valla. Geçen ‘kaç filmim oldu?’ diye düşünürken yakaladım kendimi. Eski Yeşilçam starları gibi oldum unutuyor insan bazen. (Gülüyor) Bununla birlikte 13. filmim oldu. Kendimi çok şanslı hissediyorum. Son 3-4 yıldır aralıksız film çekiyorum. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi? Beyazperde de izleyebileceğim işlerde yer almaktan büyük haz alıyorum. Oyunculuğun her türlüsü beni çok heyecanlandırıyor. Sinema ekstra olarak motive ediyor.

Mutlu son mümkün mü?

Senaryosunu Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı Kıvanç Baruönü’nün yönettiği ‘Patron Mutlu Son İstiyor’ bir senaristin hikâyesi. Mutlu sonla biten bir senaryo yazması istenen Sinan, aradığı hikâyeyi bulabilmek için Kapadokya ’ya gider. Senarist Sinan’ı Tolga Çevik canlandırıyor. Ona Kapadokya’da otel işleten Eylül rolünde Ezgi Mola, diğer rollerde ise Erkan Can , Ersin Korkut, Murat Başoğlu, Ayşenur Yazıcı eşlik ediyor.