'Estetik' hemşireler Prag'ı istila edecek!

Prag'daki özel bir hastane, çalıştıracak hemşire bulamayınca çareyi ücretsiz meme düzeltme veya karın yağı aldırma ameliyatı vaat etmekte buldu


PRAG - Prag’da özel bir hastane, hemşire istihdam etmekte sıkıntıya düşünce, çareyi adaylara bedava meme veya karın düzeltme ameliyatı teklif etmekte buldu.
Hastane müdürü, birkaç ay önce başlattıkları uygulamanın işe yaradığını, her ilana onlarca hemşirenin başvurduğunu söyledi. Hastane yönetimi, 3 yıl çalışmayı taahhüt eden hemşire adaylarına ücretsiz meme düzeltme veya karın yağı aldırma ameliyatı yapmayı vadediyor.
Hemşirelerden sekizinin şimdiden bu "promosyonu" kullandığı belirtildi.  Hastane, meme ameliyatını 2823 avroya, yağ aldırma işlemini de 1880 avroya yapıyor. Hemşireler bin avronun altında maaş alıyor. 3 yıl çalışmadan işten ayrılmaya kalkan hemşire olursa ameliyat masrafını ödemek zorunda kalacak. Üç yılı dolduran personel yeni iş sözleşmesi yaparsa yeni bir bedava estetik ameliyatıyla ödüllendirilecek.  Bu "promosyon" hakkı, doktorlara da tanınacak.(aa)