Estetik mi? Emin misiniz?

Estetik mi? Emin misiniz?
Estetik mi? Emin misiniz?

Heidi Montag

Estetik ameliyatlar son yıllarda dünya genelinde ve toplumun her kesiminde iyice yaygınlaştı. Bu ameliyatların en sık görüldüğü kesim ise daima güzel ve bakımlı görünmeye zorlanan ünlüler. Kimi ufak kimi büyük dokunuşlarla görüntülerini 'iyileştirmeye' çalışırken kötü sonuçlar alabilen Hollywood yıldızları herkesi bilinçlenmeye çağırıyor.

Estetik ameliyatlar son yıllarda dünya genelinde ve toplumun her kesiminde iyice yaygınlaştı. Bu ameliyatların en sık görüldüğü kesim ise daima güzel ve bakımlı görünmeye zorlanan ünlüler. Kimi ufak kimi büyük dokunuşlarla görüntülerini ‘iyileştirmeye’ çalışırken kötü sonuçlar alabilen Hollywood yıldızları herkesi bilinçlenmeye çağırıyor.

Aksiyon, drama ve gerilim filmlerinin önemli isimlerinden ABD ’li aktör Mickey Rourke, iki kez kırdığı burnundan beş, ezilen elmacıkkemiğindense bir ameliyat geçirmiş. Öyle ki Rourke’nin burnu için doktorlar kulağından kıkırdak alınmak zorunda kalmış; operasyon izini temizlemekse epey zormuş. Doktorunun iyi bir çıkarmadığını düşünen Rourke, daha doğal bir görünüme kavuşmak için tekrar tekrar bıçak altına yatmış. Rourke için burnunu sevmediği bir halde bırakmaktan başka bir seçenek yok artık; zira her seferinde sonucun onu daha da mutsuz ettiğini söylüyor.

Dudakları için masaya yatan Courtney Love “Tanrı’nın bana verdiği ağzı geri istiyorum. Çok sevimli büyük dudaklarım vardı” derken yüzünde değiştirmediği neredeyse hiçbir yeri kalmayan ve göğüslerini sırtına ağrı yapacak kadar büyüten reality show yıldızı Heidi Montag ise estetik ameliyatların kariyerini ve özel hayatını kötü etkilediğini ve mümkün olsa hemen şu an bir zaman makinesine girip eski haline kavuşmak istediğini belirtiyor.

Gerekmediği halde botoks yaptıran Kim Kardashian, kendini biyonik adam olarak tanımlayan Kenny Rogers, meşhur silikonlarını yıllar sonra çıkartan Pamela Anderson, dudaklarını şişirdikten sonra hemen her röportajında “Dört ay sonra etkisi geçti neyse ki!” diyen Jessica Simpson’ın ortak noktası, özellikle kendilerini örnek alan gençleri uyarıyor olması: “Sonuçlar istediğiniz gibi olmayabilir. Bu ameliyatı gerçekten istiyor musunuz, iyi düşünün!”