Estetik mi? Hiç gerek yok!

Estetik mi? Hiç gerek yok!
Estetik mi? Hiç gerek yok!

Saint-Petersburg’lu bir Rus makyör, kadınların güzellik kraliçesi gibi görünmek için hiçbir şekilde estetik ameliyata gerek olmadığını söylüyor. Vadim Andreev isimli makyör, sadece kozmetik ürünleri kullanarak bir kadını kapak kızı yapabileceği iddiasında. 29 yaşındaki güzellik gurusu, iddiasını kanıtlamak için 10 kadını ‘değiştirdi.’
16 yaşından beri bu üzerine çalışan ve “Bu benim hobimdi. Çocukluğumdan beri insanları ‘dönüştürmeyi’ çok sevdim” diyen Andreev, “Büyüdüğümde de profesyonel makyaj ve saç tasarımı üzerine çalışmaya karar verdim” diyor. Rus TV programlarında model, oyuncu ve şarkıcılarla çalışan makyör, aynı zamanda her gün resmi web sitesinde, ‘dönüştürdüğü’ bir kadının önce ve sonraki fotoğraflarını yayımlıyor. 

İpuçları kitap olacak

Fotoğrafları, herkesin daha çekici ve daha güzel görünerek daha mutlu hissedileceğini göstermek için yayımladığını söyleyen Andreev, sadece kadınlarla çalışmıyor; erkeklere de gotik veya punk ya da ciltlerinin nasıl daha canlı görünebileceğine dair bilgiler veriyor. Kadınlarla ilgili kapak kızı fotoğrafları hakkında da konuşan makyör, kadınların her zaman bu kadar ağır makyaj yapmaması gerektiğini söyledikten sonra, gündelik hayatta kullanacakları basit ipuçlar veriyor: Işık veren bir gözaltı kapatıcısı, yanağın tam üstüne krem allık ve elmacıkkemiklerine ışıltı. “Elmacıkkemiklerinin altına da bronzlaştırıcı sürüp, çene ve yüz arasında uzunlamasına yayın. Kirpiklere mutlaka siyah rimel ve dudaklara pembe bir parlatıcı sürün” diyen Andreev, böylelikle her kadının daha taze bir görünüme kavuşacağını söylüyor.
Andreev, bütün bu ipuçlarını ileriki bir zamanda kaleme alacağı bir kitapta ve bir TV programında herkesle paylaşmayı hedefliyor.