Eşyasını bulan tam 52 bin mutlu insan!

Eşyasını bulan tam 52 bin mutlu insan!
Eşyasını bulan tam 52 bin mutlu insan!
Londra'da otobüs, tren ve taksilerde unutulan onbinlerce eşya, Kayıp Eşya Bürosu'nda dikkatlice kategorize edilmiş bir halde sahiplerine geri dönecekleri günü bekliyor.

Şehir hayatının alışkanlık haline getirdiği koşuşturmaca sırasında, koltuğumuzun yanına koyduğumuz bir şemsiyeyi unutmamız çok olası. Ancak Londra ’da bir toplu taşıma aracına bindiniz ve o şemsiyeyi orada unuttuysanız, eşyanıza kavuşma olasılığınız var.

Otobüs, tren ve taksilerde unutulan onbinlerce eşya, Kayıp Eşya Bürosu’nda dikkatlice kategorize edilmiş bir halde sahiplerine geri dönecekleri günü bekliyor. Sadece geçen yıl büroya 246.241 yeni eşya gelmiş durumda. 51 bin kitap , 12 bin şemsiye, 35 bin giyim eşyasının yanı sıra 29 bin değerli eşya, cüzdan, çanta, kamera ve nakit para ; 25 bin cep telefonu ve 11 bin anahtar da dolaplarda muhafaza edilmiş durumda.

Geçen yıl şansını deneyip büroya başvuran tam 52 bin kişi, kayıp eşyasını, büyük bir kolaylıkla bulmuş ve anında teslim atmış. Teslim alanlar, eşyalarını Kayıp Eşya Bürosu’na teslim eden dürüst insanlara teşekkür ediyor.