Etekleriniz zil çalsın!

Etekleriniz zil çalsın!
Etekleriniz zil çalsın!
Çarpıcı bir çorap, şık bir ceket, iddialı topuklularla kombinleyeceğiniz bir etek o gün sizi baştan aşağı farklı kılabilir. Peki bu sezon hangi eteklerin öne çıktığını, eteğinize eşlik edecekleri seçerken nelere dikkat edeceğinizi biliyor musunuz? Tüyolarımıza kulak verin.
Haber: GÜLBİN ÖZBEY / Arşivi

Pililisi, derisi, uzunu, kısası, desenlisi… Her daim kadın şıklığının sembolü olmuş bir parçadır etek. Topuklu ayakkabıyla kombin edildiğinde seksi, düz çizmeyle efendi, bir botla asi görünmenizi sağlayabilir. Tek bir etekle bile bunu yapabilirsiniz. Bu hafta, yılın öne çıkan etek modellerini derledik, ünlü tasarımcı Mehtap Elaidi’den etek kullanmanın püf noktalarını öğrendik.
Elaidi’ye göre bu sezon iki farklı trend var: “Uzamış, midi boy tüp etekler ve aynı zamanda geçen sezondan devam eden volanlı veya pileli kısalar. Tabii aslında ne tür bir etek giyeceğinizi belirleyen yine vücut tipiniz ve tarzınız. Tasarımcıya göre uzun bacakta kuşkusuz hepsi çok hoş duruyor. Ama eğer biraz yuvarlak hatlara sahipseniz o zaman tercihiniz tüp etek olmalı. Bununla kullanacağınız sizi güçlü gösterecek ayakkabıyı da doğru seçmelisiniz elbet. İnce belli bir vücut tipiniz varsa işte o zaman kloş ve geniş eteklerle şıklığı yakalayabilirsiniz. Mini pilili veya volanlı bir etek aldınız diyelim. Bunu nasıl bir parçayla tamamlamalısınız?
Mehtap Elaidi, “Mini pilili veya volanlı etekleri kesik üstlerle, mini boy etekleri de V yaka trikolar veya bol kazaklarla kombin edebilirsiniz” diyor. Bence hepsi şık duruyor ama eğer kafanızda “Eteğin altına çizme mi, ayakkabı mı, topuklu mu, düz mü giymeliyim” diye bir soru varsa tasarımcı, midi boylarla topukluyu tercih etmenin daha şık duracağını vurguluyor. Böylelikle bilekleri daha ince gösterip, daha kendinden emin bir hava yaratabilirsiniz. 

Çorap seçimi önemli

Etek her zaman seksi bir parça gibi görülebilir. Ama onunla spor şıklığı yakalamak da mümkün. Elaidi, topuklu dışında botlarla yapılan günlük kombinlerle rahatça spor şıklığın yaratılabileceğini söylüyor. Tüp etek, büyük bir gömlek, altına deri botlar ve tabii ki doğru aksesuvarlarla hem spor hem şık görünebilirsiniz.
Eteğin en önemli tamamlayıcılarından biri de çorap. Çorap seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Elaidi, mini pilili ve volanlı eteklerde kalın çorap, kloş büyük eteklerde bilekte soketin iyi duracağını söylüyor. Midi boy tüp eteklerin çorapsız kullanımının daha iyi bir görüntü verdiğinin altını çiziyor. Bilek kalınlığı da yine çorap seçerken sizi yönlendirecek etkenlerden biri elbet.

En seksisi


İşte seksi görünmek istiyorsanız gardırobunuzdan eksik etmemeniz gereken bir parça; deri etek. Hemen her sonbahar- kış sezonunun olmazsa olmazı olan deri, bu kış da egemenliğini sürdürmeye devam ediyor. Bu sezon podyumlarda, dünyaca ünlü markaların koleksiyonlarında da deri etekleri gördük. Şimdi farklı renk seçenekleriyle karşımızdalar. Siyaha alternatif olarak metalik renkler dikkat çekiyor. Derin yırtmaçlar, pililer, klasik ve spor kesimler deri eteklerde kendini gösteriyor. Ama bu yıl en çok ilgiyi diz altı deri kloş etekler görüyor.

Pilelide pembe, siyah, mavi


Geçen sezon maksi boyları modaydı, bu sezon pilili etekleri daha çok midi boylarda ve diz hizasında kullanacağız. Özellikle şifon kumaş kullanıldığında daha da şık olan pilili etekler, daha çok düz renklerin hâkimiyetine girmiş. En çok tercih edilenlerse yılın trendine uygun olarak siyah, pembe, mavi, yeşil tonlarına sahip olanlar.

Kalem etekte çizgi ve desen


Her sezonun olmazsa olmazı kalem etekler bu sezon da vitrinlerde yerini aldı. Ancak bu kez belleri biraz daha yüksek olarak… Sade ve şık olmayı sevenlerin tercihi kalem etekleri bluzlarla, gömleklerle kombin ettiğimizde harika görünebiliriz. Kalem etekleri bu sezon düz renklerden çok, çizgili ve desenli göreceğiz.


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Mavi

  ,

  Kadın

  ,

  Ünlü

  ,

  Ayakkabı

  ,

  Hava

  ,

  klasik

  ,

  kış

  ,

  sezon

  ,

  zaman

  ,

  gömlek