'Eve Dönüş' Sutherland Trophy Ödülü'ne aday!

'Eve Dönüş' Sutherland Trophy Ödülü'ne aday!
'Eve Dönüş' Sutherland Trophy Ödülü'ne aday!
Yönetmen Alphan Eşeli' nin ilk filmi olan ve Montreal Uluslararası Film Festivali 2013'de iki büyük ödül kazanan 'Eve Dönüş: Sarıkamış 1915', yönetmenlerin ilk filmlerinin yarıştığı Sutherland Throphy ödülüne aday gösterildi.

Yönetmen Alphan Eşeli’ nin ilk filmi olan ve Montreal Uluslararası Film Festivali 2013’de iki büyük ödül kazanan ‘Eve Dönüş: Sarıkamış 1915’, yönetmenlerin ilk filmlerinin yarıştığı Sutherland Throphy ödülüne aday gösterildi.

Her yıl BFI tarafından verilen ödül, 1958’de ilk kez Japon Yönetmen Yasujiro Ozu’nun ‘Tokyo Story’ adlı filmine verilmişti. İngiltere ’nin en önemli film festivallerinden BFI Londra Film Festivali süresince gösterilecek ve Sutherland Throphy ödülü için yarışan diğer filmler ise ‘B For Boy’, ‘Hide Your Smiling Faces’, ‘Ilo Ilo’, ‘Kill Your Darlings’, ‘Luton’, ‘Salvo’, ‘Sarah Prefers to Run’, ‘Sixteen’, ‘Trap Street’, ‘Wounded’ ve ‘Youth’.

20. Altın Koza Film Festivali’nde en iyi özgün müzik ve sanat yönetimi ödülü alan film, Sarıkamış Harekatı’nın kaybedilmesinin ardından sekiz kişinin, vahşi doğanın ortasında, oldukça zor kış koşullarıyla boğuşarak, hayatta kalma mücadelesini ve eve dönüş hikâyesini anlatıyor.  ‘Eve Dönüş: Sarıkamış 1915’in başrolünde Uğur Polat, Serdar Orçin ve Nergis Öztürk var.