Evlere şenlik bir Kürtçe sit-com: Sebra Malan

Evlere şenlik bir Kürtçe sit-com: Sebra Malan
Evlere şenlik bir Kürtçe sit-com: Sebra Malan
Genç türkücü Fırat'ın ailesiyle birlikte Diyarbakır'a yerleşmesiyle bir köylü ve bir şehirli aileyi aynı apartmanda karşı karşıya getiren komedi dizisi 'Sebra Malan, 16 Nisan akşamı TRT Kûrdi ekranlarında başlıyor

RADİKAL - Çıkardığı albümle ailesine şehirden ev satın alan, prodüktörlerin peşinde koştuğu yakışıklı ve başarılı bir türkücünün hayatında ne ters gidebilir? Elbette kaderin cilvesiyle karşısına çıkan, Fırat’ın ve ailesinin yaşam tarzını beğenmeyecek ve onları apartmandan kovmaya çalışacak zengin karşı komşuları. Fırat’ın, yeni komşularının güzel kızı Sinem’le girmekten kurtulamayacağı ‘hoş’ çekişme de cabası!
16 Nisan akşamı 20.15’te TRT Kûrdi’de başlayacak olan komedi dizisi ‘Sebra Malan’ (Evlere Şenlik), yaşam tarzları ve kültürleriyle birbirlerinden apayrı görünen ancak giriştikleri komik rekabet hâlleriyle aslında birbirlerinden hiç de farkı olmayan iki ailenin hikâyesi. Daha önce farklı Kürtçe -Türkçe dizileri ekrana taşıyan ‘Yazarkasa’ senaryo ekibinin kaleme aldığı dizinin yönetmenliğini ‘Çılgın Dersane’ ve ‘Oğlum Bak Git’ gibi filmlere imza atan Kamil Çetin yapıyor.

 


  ETİKETLER:

  TRT

  ,

  Kürtçe

  ,

  Yaşam

  ,

  Komik

  ,

  Komedi

  ,

  Zengin

  ,

  senaryo

  ,

  Karşı