'Evlilik çekilmez hale geldi'

'Evlilik çekilmez hale geldi'
'Evlilik çekilmez hale geldi'
Pelin Karahan, iki yıl önce Barselona'da evlendiği pilates eğitmeni Erdinç Bekiroğlu'na boşanma davası açtı.

Pelin Karahan, iki yıl önce Barselona’da evlendiği pilates eğitmeni Erdinç Bekiroğlu’na boşanma davası açtı.

Hürriyet 'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre anlaşmalı boşanmak için mahkemeye başvuran ve herhangi bir maddi manevi tazminat ile nafaka istemeyen Karahan, dilekçesinde eşiyle aralarında uyumsuzluk ve karakter farklılığı olduğunu belirtti.

'Muhteşem Yüzyıl’da Mihrimah Sultan’ı canlandıran Vildan Pelin Karahan, gittiği spor merkezinde spa yaparken tanıştığı Erdinç Bekiroğlu ile “İlk gördüğümde Erdinç’ten etkilendim. Aile kurmak için en doğru insanı buldum, her şey rüya gibi” diyerek 3 Ekim 2011’de ailelerinin dahi haberi olmadan gizlice İspanya’da evlendi.

Barselona’yı gelinlik ve damatlıkla gezen çift, evlendiklerinin ortaya çıkmasıyla çektirdikleri mutluluk pozlarını medyayla paylaştı.

“Hiç oyunculuk eğitimi almadım” diyen, ancak bir anda en çok seyredilen dizilerin başında gelen 'Muhteşem Yüzyıl’da oynamaya başlayan Vildan Pelin Karahan’la eşinin mutlu giden evliliği ancak iki yıl sürdü.

Avukatı Zeliha Esin Aybek aracılığıyla İstanbul Aile Mahkemesi’nde boşanma davası açan Vildan Pelin Karahan, eşinden herhangi bir maddi ya da manevi tazminat ile nafaka talebinde bulunmadı. Dava dilekçesinde müşterek çocuklarının olmadığını ve son zamanlarda eşiyle şiddetli geçimsizlik yaşadığını anlatan Vildan Pelin Karahan, “Ruhen ve fikren anlaşmazlık yaşamaktayız. Bu da her iki taraf için ortak yaşamı çekilmez hale getirmiştir. Bu durum tüm iyi niyetli çabalara rağmen defalarca düzeltilmeye çalışılmış, ancak başarılı olunamamıştır. Aile birliği temelden sarsılmıştır. Aramızda uyumsuzluk ve karakter farkı olduğundan anlaşmalı olarak boşanmamızın kabulüne karar verilmesini istiyorum” dedi.