@ubuget

Eylülde değil Haziranda gel!

Eylülde değil Haziranda gel!
Eylülde değil Haziranda gel!
Diziler beyazcamda daha uzun ömürlü olabilmek için her türlü formüle başvuruyorlar. Yapımcıların ve kanalların son gözdesi kalburüstü dizilerin inzivaya çekildiği yaz ayları. Yeni projelerden biri hem şehir hem konu itibariyle bir dönemin ekran fenomeni gençlik dizisi Kavak Yelleri'ni hatırlatıyor.
Haber: ÜMİT BUGET - umit.buget@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL- Alpay’ın başlarda çok söylemek istemediği ama sonraları bir klasiğe dönüşen şarkısındaki gibi diziler de televizyon ekranına gelmek için o malum ayı bekliyor(dı). Ama artık sonbahar rekabeti o kadar sertleşti ki o hengamede kanalın logosunu tam göremeden ekrana veda eden yapımlar olunca alternatif bir formüle mecbur oldu: Yaz dizileri. Kanallar 23 civarında dizi projesiyle izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Genelde büyük dramalar değiller içlerinde çok entrika da yok daha genç ve daha hareketliler. İsimleri bile bir başka.

PÜFÜR PÜFÜR İSİMLER...
Güneşin Kızları, Mutluluk ve Çilek Kokusu. Bu yaz izleyiciyle buluşacak dizilerden bazıları. Poyraz Karayel, Paramparça, Kaderimin Yazıldığı Gün gibi bu sene izleyici peşinden sürükleyen kış dizilerine bakıldığında hayli iç açıcı isimler.

Şaşalı kış dizilerine dizi yorgunu bünyelere bir akşam meltemi olmaya çalışacaklar. Kiraz Mevsimi, Güneşi Beklerken ve Ulan İstanbul ’un açtığı yoldan ilerlemeye çalışacaklar.  Yaz aylarında topladıkları seyirciyle eylül savaşlarına hazırlıklı çıkacaklar!BEŞ KARDEŞ DE HAZİRANCI
Şubat ayında izleyiciyle buluşan ve reyting listesinde istediği yeri bulamayan Onur Ünlü’nün Beş Kardeş’i de kendini hazirana atanlardan. Kanaldan gelen açıklamada dizinin yeni bölümlerinin haziranda yayınlanmaya başlanacağı söylenmişti.

YILDIZ ADAYLARININ PİŞMESİ İÇİN DE GÜZEL ORTAM
Sıcakların arttığı ve kalburüstü dizilerin inzivaya çekildiği dönemler yeni diziler için uygun olduğu gibi yıldız adayı oyuncular için büyü bir fırsat. Kerem Bursin, Hande Doğandemir Özge Gürel yaz dizileriyle bilinirliklerinde ciddi artış yaşan isimler. Şu an tanımadığımız bazı isimlerin eylülde yıldız olma ihtimalleri çok kuvvetli.GÜNEŞİN KIZLARI, ÇİLEK KOKUSU, KOD ADI: MUTLULUK
Kanal D ‘güneş’li bir işle bir başarıya daha imza atmak istiyor. ‘Güneşin Kızları’nın başrolünde Emre Kınay var. Dizi haziran ortasında yayınlanması planlanıyor. Güneşin Kızları dizisinin yönetmen koltuğunda Sadullah Celen oturuyor. Senaryo yazarları Deniz Dargı ve Cenk Boğatur ikilisinden oluşuyor. 

ÇİLEK KOKUSU
Star TV'nin yapımcılığını Gold Film'in yapacağı 'Çilek Kokusu'nun senaryosunu Aslı Zengin’in kaleme alacak. Oyuncu kadrosunda Demet Özdemir, Yusuf Çim, Ekin Mert Daymaz, Mahir Günşiray, Murat Başoğlu ve Laçin Ceylan gibi isimlerin yer aldığı diziye, Öyle Bir Geçer Zaman ki ve Medcezir dizilerinde de yer alan Mine Tugay dahil oldu.

FOX TV’DEN  ‘MUTLULUK’U YENİ KAVAK YELLERİ OLUR MU?
Senaryosunu Aksel Bonfil ve Hakan Bonomo’nun kaleme aldığı ‘Kod Adı: Mutluluk’u Erol Özlevi yönetecek. Dizi Fox TV’de ekrana gelecek. Mutluluk, İzmir’den İstanbul’a gelen ve öğrenci yurdunda yaşananları konu edinen bir gençlik dizisi. Mutluluk, 2007 yılında bir mayıs akşamı ekrana gelen ve yaz-gençlik dizilerinin ekran efsanesi haline gelen Kavak Yelleri’nin konusunu anımsatıyor. Bakalım ‘Mutluluk’ Pelin Karahan, İbrahim Kendirici, Aslı Enver, Dağhan Külegeç gibi oyuncuları televizyon izleyicisiyle buluşturan fenomen dizi Kavak Yelleri’nden esintiler verebilecek mi?