Facebook'ta anne babaları korkutan oyun

Facebook'ta anne babaları korkutan oyun
Facebook'ta anne babaları korkutan oyun
İngiltere'de 14 ve 15 yaşındaki 2 genç kız ortada bir iz bırakmadan kayboldu. Evlerinden 30 km uzakta bulunan kızların son günlerde Facebook'ta popüler olan "72 Oyunu (Game of 72)" adlı bir oyun için bunu yaptıkları iddia edildi.

Şu sıralar Avrupa 'da aileleri korkutan bir oyun Facebook'ta hızla yayılıyor. “72 Oyunu” adı verilen bu oyunda amaç 72 saat yani 3 gün boyunca kimseye haber vermeden, ardından şüphe uyandıracak hiç bir iz bırakmadan kayıplara karışmak.

Facebook’ta popüler olmaya başlayan oyunu oynadığı iddia edilen aynı okula giden 14 yaşındaki Sammy Clarke ve 15 yaşındaki Siobhan Clarke (akraba olmadıkları belirtildi) ailelerinin kayıp ihbarı üzerine evlerinden yaklaşık 30 km uzaklıkta bulundu. Kızların 22 yaşındaki arkadaşları Kieran Hartley Anderson ile buluşmak üzere ortadan kayboldukları açıklandı. 22 yaşındaki adamın ifadesi alındı.

Siobhan Clarke, Kieran Hartley Anderson ve Sammy Clarke. 2 genç kız evlerinde kaçarak genç adamla buluştu.

FRANSA’DA DA YAŞANDI

Geçtiğimiz ay benzer bir vaka Fransa’da yaşanmıştı. 13 yaşındaki bir kız 72 saat boyunca ortadan kaybolmuş ve kendiliğinden evine dönmüştü. Emma ismindeki kıza nerede olduğu ne yaptığı sorulmuş ancak “72 Oyunu’nu bitirdim“den başka bir yanıt alınamamıştı.

Oyunun amacı, gençlerin ortadan kaybolarak ailelerini olabildiğince korkutmak ve dikkat çekmek olduğu söyleniyor. Uzmanlar ailelerin çocuklarının Facebook profillerini kontrol etmeleri ve şüpheli gördükleri durumlarda uzmanlardan profesyonel destek almaları konusunda uyarıyor..