Facebook'un yorum sistemi değişti

Facebook'un yorum sistemi değişti
Facebook'un yorum sistemi değişti
Sosyal paylaşım sitesi Facebook, güncellenmiş yorum sistemini kullanıma sunduğunu kullanıcılara duyurdu.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, güncellenmiş yorum sistemini kullanıma sunduğunu kullanıcılara duyurdu. Buna göre kullanıcılar, sayfalarına bırakılan yorumlara yanıt verip kademeli sohbetler de başlatabilecek.

Facebook’un Gazeteci Program Yöneticisi Vadim Lavrusik, yeni yanıt özelliğiyle ilgili resmi blog sayfasında şu açıklamada bulundu: “Okuyucularınız sayfa içeriğinize bırakılan yorumlara doğrudan yanıt verebilecekler. Sohbet konuları başlatmak bireysel okuyucular ile doğrudan etkileşimde bulunmanızı kolaylaştıracak. Ayrıca kullanıcılarınız arasında aktif ve ilgi çeken sohbetler gönderileriniz en üstte yer alacak böylelikle sayfanızı ziyaret eden kişiler en iyi sohbetlere görecek.”

Facebook sonuçları, olumlu geri bildirim, bağlantılar ve olumsuz geri bildirime dayandırıyor. Pozitif geri bildirim bir sohbet konusundaki beğenilerin ve yanıtların toplam sayısına dayalı olumlu geri bildirim miktarını gösteriyor. Katılımcılarla konu içinde bağlantı kurmak sohbeti daha yükseğe taşıyabiliyor. Negatif geri bildirim ise konu içindeki spam raporlarının toplam sayısını gösteriyor. Sık sık spam yapan kullanıcıların rütbeleri düşürülüyor.

Yanıtlama özelliği sayfalar ve 10 binden fazla takipçiye sahip profiller için pazartesi gününden itibaren otomatik olarak kullanıma açılmış olacak. 10 Temmuz 2013’e kadar da tüm sayfaların kullanımına açılacak. Başlangıçta sadece masaüstünde kullanılabilir olacak özellik ileride Graph API içinde ve mobil platformlarda da kullanılabilecek.
Yanıtlama özelliğini hemen kullanmak için ‘Sayfayı Düzenle’nin ardından ‘İzinleri Yönet’i tıklayıp, ‘Sayfamda yorumlara yanıt verilmesine izin ver’ onay kutusunu işaretlemek gerekiyor.

Test aşaması tamamlanan yeni sistemin kullanıcıları topluluk içinde daha fazla açık diyaloga teşvik edeceği belirtiliyor.


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  yorum

  ,

  blog

  ,

  Sohbet

  ,

  Gazeteci

  ,

  sosyal

  ,

  Resmi