'Fashionable İstanbul' kolay unutulmayacak

'Fashionable İstanbul' kolay unutulmayacak
'Fashionable İstanbul' kolay unutulmayacak

Ünlü İtalyan modacı Salvatore Ferragamo defilesinde Kanadalı top model Jessica Stam de podyumdaydı. FOTOĞRAF: OZAN GÜZELCE

İSTANBUL - Dünya moda devlerine ev sahipliği yapan ‘Fashionable İstanbul’ dün akşam son buldu. Etkinlik ikinci gününde ünlü İtalyan modacılar Gianfranco Ferre ve Salvatore Ferragamo’yu, dün de Vivienne Westwood ve Missoni’yi ağırladı. Dolmabahçe Saray Meydanı’nda denizin üstüne kurulan platformdaki defilenin ardından podyuma çıkan Ferre, izleyenlerden büyük alkış aldı. Ferre’nin defilesinin ardından kokteyl verildi. Kokteylin ardından ayakkabı tarihine yön veren İtalyan tasarımcı Salvatore Ferragamo’nun defilesi gerçekleştirildi. Defilenin sonunda Ferragamo da yoğun alkışlar arasında podyuma çıktı. Etkinliğin ‘yüzü’ olan İsrailli top model Bar Refaeli de Ferre kreasyonundan giydiği giysiyle dikkati çekti. Refaeli, gazetecilere İstanbul’u çok beğendiğini ve koleksiyonları da güzel bulduğunu söyledi. 

Modacı Westwood: İstanbul en doğru köprü
Jessica Stam’in de aralarında bulunduğu çok sayıda ünlü mankenin podyuma çıktığı defileleri izleyen çok sayıda davetli arasında Mehmet Ali-Cemre Birand, İbrahim-Demet Kutluay da vardı. Dün akşamki Vivienne Westwood defilesine de çok sayıda ünlü konuk katıldı. Westwood, etkinlikle ilgili olarak “Bu yeni ve heyecan dolu pazarda markamızı sağlamlaştırmak için en doğru zaman. Avrupa, Rusya, Amerika, Ortadoğu ve Uzakdoğu’dan sonra Türkiye bizim gelecekteki gelişmelerimiz için en doğru köprü olacak” demişti. İstanbul’u çok sevdiğini sık sık dile getiren modacı Vittorio Missoni de “Kültürel ve artistik geçmisiyle birleşen Türkiye, gelecek müşterilerimiz için ideal” diyerek İstanbul’u modanın geleceği için önemli bir kent olarak nitelemişti. (aa)