Fast food sağlıksızdır!

Fast food sağlıksızdır!
Fast food sağlıksızdır!
McDonald's'ın İnsan Kaynakları sayfasında paylaşılan bir gönderide fast food'un sağlıksız olduğundan ve obezite riski taşıdığından bahsedildi.

McDonald’s’ın İnsan Kaynakları web sayfası, çalışanları için beklenmedik bir öneride bulundu. Sayfadan paylaşılan gönderide “Fast food hızlı, makul fiyatta ve ev dışında yemek için güzel bir alternatif olabilir. Her ne kadar hızlı hayat yaşayan insanlar için değişilmez olsa da fast food yüksek kalorili, yağlı, şekerli ve tuzludur, obezite riski taşır” açıklaması yapıldı.
Gönderiyle beraber paylaşılan fotoğrafta hamburgerle patates için ‘sağlıksız seçim’ etiketi kullanılmışken salata ve sandviçten ‘sağlıklı seçim’ diye bahsediliyor. Gönderide ayrıca fast food restoranların diyet yapmayı zorlaştıran yerler olduğu belirtilmiş. Üstelik gönderide insanlara günde ne kadar patates kızartması yemeleri gerektiği konusunda tavsiyelerde de bulunuluyor.
McDonald’s’ın İnsan Kaynakları sayfasında daha önce de böyle paylaşımlar görülmüştü. Aralık ayının başında paylaşılan gönderide McDonald’s çalışanlarına ücretlerle ilgili olarak detaylı bilgiler verilmiş ve tavsiyelerde bulunulmuştu.
Sayfadan paylaşılan bu gönderilerin üçüncü bir kişi tarafından paylaşıldığı zannediliyor.


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  obezite

  ,

  hayat

  ,

  Diyet

  ,

  Yemek

  ,

  Aralık