Fatoş Güney, Nebahat Çehre'nin açıklamalarından rahatsız

Fatoş Güney, Nebahat Çehre'nin açıklamalarından rahatsız
Fatoş Güney, Nebahat Çehre'nin açıklamalarından rahatsız
Geçtiğimiz günlerde Nebahat Çehre, konuk olduğu programda eski eşi Yılmaz Güney'in mezarına hiç gitmediğini söylemiş ve 'Onu kocam olarak değil, oyuncu olarak hatırlıyorum' açıklaması yapmıştı.

Cengiz Semercioğlu bugünkü köşesine bu açıklamaları taşıyarak Fatoş Güney’in Nebahat Çehre’nin açıklamalarından rahatsız olduğunu yazdı. İşte Cengiz Semercioğlu’nun bugünkü köşesinden o bölüm:

Türk sinemasının unutulmaz ismi Yılmaz Güney'in hayatında önemli yer eden iki kadın var... Biri Fatoş Güney, diğeri Nebahat Çehre... İkisiyle de evlilik yaptı Çirkin Kral, Fatoş Güney'den bir kız bir erkek iki çocuğu oldu... Nebahat Çehre'yle ilişkisi ve evliliği ise dört yılı aşkın bir süre devam etti... Nebahat Çehre'nin her röportajında Yılmaz Güney'den bahsetmesi, anılarını anlatması, büyük aşkından bahsetmesi sonunda Fatoş Güney'i çileden çıkardı... Fatoş Güney, "izan ve saygı sınırlarını aştığını" düşünecek kadar Nebahat Çehre'ye karşı bir kırgınlık yaşıyor. Nebahat Çehre'nin açıklamalarının kendisini ve ailesini incitmeye başladığını düşünüyor. 

Nebahat Çehre: 'Yılmaz'ın mezarına hiç gitmedim'


Geçenlerde bir Yılmaz Güney hayranından bana ve Fatoş Güney'e gönderilmiş bir mail aldım... Nebahat Çehre'nin sürekli Yılmaz Güney'e olan aşkını anlatmasının Fatoş Güney'e yapılmış büyük bir haksızlık olduğunu anlatan uzunca bir mail... Fatoş Güney'in 18 yaşında 6 aylık hamileyken Yılmaz Güney'le birlikte devrimcileri evinde nasıl sakladığını... Bu yüzden Yılmaz Güney'in tutuklanmasını... Adana'da karıştığı cinayeti, Fatoş Güney'in yardımlarıyla Fransa 'ya kaçmasını anlatan bir mail... 18 yaşından itibaren Yılmaz Güney'le zorlu bir hayata katlanan Fatoş Güney'in yaşadıklarını anlatan, buna karşın duruşunu bozmadığını, Yılmaz Güney üzerinden prim yapmadığını söyleyen bir yazıydı bu... "Tabii ki, Nebahat Çehre'nin Yılmaz Güney'i anmak hakkıdır, kendine katkıları da olmuştur. Ama bitmek tükenmek, dur durak bilmeyen, Yılmaz'ın hayatında yalnızca kendisi olmuşçasına, onunla sanki en büyük aşkı kendisi yaşamışçasına ısrarlı anlatıları sürüyor ve yeni bir dizi söz konusu olana kadar da yükselerek sürecek. Aile ne hisseder, Fatoş Hanım hiç mi üzülmez. Biraz saygı, biraz empati, biraz düşünce, biraz ince ayar hiç mi gerekmez" diyor mail...


Bunun üzerine Fatoş Güney'i aradım... "Maili okudunuz mu ne düşünüyorsunuz" diye sordum... "Bu konuda bir şey söylemek istemem ama mailde yazan her şeye katılıyorum... Özellikle de ailece incindiğimiz konusuna" diye yanıt verdi... Fatoş Güney, Nebahat Çehre'nin Yılmaz Güney'i anmasının hakkı olduğunu düşünüyor ancak en büyük rahatsızlığı bunu sürekli gündeme getirmesi... Oğlu Yılmaz Güney'in de aynı konudan şikâyetçi olduğunu aileye yakın kaynaklardan öğrendim...