Fazıl Say Fethiye'de konser verdi

Fazıl Say Fethiye'de konser verdi
Fazıl Say Fethiye'de konser verdi
MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde düzenlenen 2'nci Fethiye Klasik Müzik Festivali'nin kapanış konserinde piyanist ve besteci Fazıl Say konser verdi. Konser, 'Her yer Taksim, her yer direniş' sloganıyla son buldu.

Ankara 'da 2011 yılında geçirdiği kalp krizi sonrası yaşamını yitiren viyolonsel sanatçısı Benyamin Sönmez anısına düzenlenen 2'nci Fethiye Klasik Müzik Festivali sona erdi. 4 gün boyunca çok sayıda konser ve etkinliğe sahne olan festivalin kapanış gecesinde, Fazıl Say sahneye çıktı. Fethiye Beşkaza Meydanı'ndaki ücretsiz açık hava konserini, Fethiye Belediye Başkanı MHP 'li Behçet Saatcı, Benyamin Sönmez'in babası Ünal Sönmez ve annesi Fatma Sönmez ile yaklaşık 3 bin klasik müzik sever izledi. Fethiye'deki ilk konserinde 1.5 saat sahnede kalan Say'ın piyano resitali izleyenlerden yoğun alkış aldı.

TAKSİM PROTESTOSU

Gösterinin bitişiyle birlikte Beşkaza Meydanı'ndan 'Her yer Taksim, her yer direniş' sloganı yükseldi. Bu sırada sahneye gelen Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fazıl Say'a plaket sundu. Saatcı, Benyamin Sönmez anısına düzenlenen festivale katılan Say'a teşekkür etti.