Fazıl Say ile Antalya arasında yol ayrımı

Fazıl Say ile Antalya arasında yol ayrımı
Fazıl Say ile Antalya arasında yol ayrımı
Fazıl Say, "Hiçbir AKP'li arkadaşım olamaz" diyerek Antalya Piyano Festivali'nin yönetiminden çekileceğinin sinyalini verdi.

Türkiye ’nin dünya çapındaki piyanisti ve bestecisi Fazıl Say, “Hiçbir AKP ’li dostum olamaz” diyerek AKP’li yeni belediye nedeniyle 15 yıldır genel sanat yönetmenliğini üstlendiği Antalya Piyano Festivali’nden çekildiğinin sinyalini verdi.
Fazıl Say, açıklamasında “15’inci yılına girdiğimiz Antalya’nın markası Piyano Festivali sürecinde 4 belediye başkanı gördük. Festivali 15 yıldır beraber organize ettiğimiz kadim dostum Kadir Dursun, ben olmazsam kendisinin de çekileceğini belirten bir yazılı basın açıklaması yaptı. Çünkü bugünkü belediye başkanı şahıs, festivalin Fazıl Say’lı ya da Fazıl Say’sız devam edeceğini ima etmiş basına. Şu bir gerçektir: Suçsuz yere yargılandığım ve 10 ay ceza aldığım için hiçbir AKP’li dostum olamaz. Yanımda bile duramaz! Bu şartlarda AKP belediyesinin kazandığı bir şehirde bir aydınlanmayı temsil eden bizim festivalimize ne olacak ben de merak ediyorum” dedi.
Açıklamasında festivali ‘başta Kadir Dursun’un ve Fazıl Say’ın çocuğu’ olarak nitelendiren Say, açıklamasına “Benim artık yanımda bile duramayacak olan o şahıs kararı kendi verecek. Antalya’nın medar-ı iftiharı bir festivale devam etmek istiyorsa bu şartlarda buyursun etsin. Bu festival aydınlanmadır” diyerek devam etti.