Fazıl Say'dan HDP çağrısı

Fazıl Say'dan HDP çağrısı
Fazıl Say'dan HDP çağrısı
Fazıl Say kişisel sosyal medya hesabından yayınladığı notla hem oy vereceği partiyi hem HDP'ye bakışını açıkladı. Say 'HDP barajı geçmelidir, 18 milyon Kürt vatandaşımızı kim temsil edecek?' dedi.

Fazıl Say kişisel sosyal medya hesabından yayınladığı notla hem oy vereceği partiyi hem HDP’ye bakışını açıkladı. ‘Say HDP barajı geçmelidir, 18 milyon Kürt vatandaşımızı kim temsil edecek?’  dedi.

Fazıl Say kişisel sosyal medya hesabından yayınladığı notla hem oy vereceği partiyi hem HDP’ye bakışını anlattı. Fazıl Sayın’ın paylaştığı o not:  

HDP KONUSU

"Müzisyen siyasete karışmasın" diyorsunuz da dostlarım, o zaman diğer tüm mesleklerdeki herkesin de siyasete karışmaması gerekmiyor mu? Sosyal medyada önümüze o kadar çok şey düşüyor ki, insan fikrini savunmak istiyor. Dostlar; Okuyacağınız yazı bazılarınızın hoşuna gitmeyebilir, ama tartışmayı -çok rica ediyorum- uygar ve akıl çerçevesinde yapalım. 21. yüzyıldayız. Hepimizin dertleri belli...)

HDP ile ilgili fikirlerim şudur;

Ben , oyumu CHP 'ye verecek biri olarak;

"HDP teröristtir" diyen arkadaşım;
beni bir saniye dinle. 
Tamam, haklı da olabilirsin, geçmişini karıştırırsın bu adamların, fotoğraf da çıkarırsın video da, haklısın.. Tamam.
Ama arkadaş Kürtleri kim savunacak?
18 milyon Kürt vatandaşımızı kim temsil edecek?
Bunu söyle?
Yani dilimde tüy bitti 9 yıldır CHP'yi eleştiriyorum, yemediğim tokat kalmadı; inandırıcı bir "Kürtleri de kucaklama siyaseti" güdemedikleri için. CHP'nin güneydoğudaki oy oranı %4dür!!!
Bu durumda kim temsil edecek Kürtleri? Bir düşün yahu? Ak Parti mi etsin? O yalana mı girilsin?

"HDP barajı geçemesin"... 
Ee Sonra?? 
AKP 360 sandalye ile tek başına iktidar mı olsun? Her istediğini mi yapsın, 5 ay sonra hepimiz Can Dündar'ın bugünkü konumuna mı düşelim?
Bu mu daha iyi?
Lütfen matematik ile de düşün...
Ayrıca, Güneydoğulu olup da bu olayların bu gelişmelerin, bu yakın tarihin içine karışmamak, içinde yer almamak mümkün müydü? Her açıdan düşün.
Bir de şunu düşün; diğerlerini deştin mi hiç HDP''lileri deştiğin kadar? bak bakalım altından ne çıkacak? Belki hepsi hoşuna gitmeyebilir...
Suçsuz bir Kürt insanını da anlamak zorundayız.
MHP 'liyi de.. CHP'liyi de... Dinciyi de anlamak zorundayız.. 
Demokrasi bu.. AKP bunu yapmadığı için değil midir eleştirilerimiz? 
"HDP kendi çıkarları yerine getirilirse AKP ile koalisyon yapar" diyorsun.. Doğru diyorsun da, Realite bu. Gidişat bu... Kabul edilmesi gereken gerçek biraz bu... Kürtlerin istekleri var bu gerçek... Senin de var ...onun da var... Oturup halledilecek, bunun içinde mecliste olunması gerek...
Bu iş dostça ve mutlu hallolsun tek derdimiz o..
HDP barajı geçmelidir diyorum.
Ve hile yapılmazsa geçecektir de..
Hatta keşke CHP samimi bir el uzatsa Demirtaş'a.. Biraz "cesarete dokunmak", "gittikçe cesurlaşan" Kılıçdaroğlu 'nu da iyi etkiler.
Seçim sonucu ne olursa olsun ümitlerimizi kaybetmeyelim. 
İnsanız, bu gezegendeyiz, çok şükür yaşıyoruz...


 


  http://www.radikal.com.tr/137054913705498

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sahimi ulen - velmas75

  Seninde bir oyun var benimde. Yani sen oy vereceğin partiyi açıklayınca o partiye ekstradan bir katkısımı olacak! Kürtleri Kim temsil edecek! Etnik milliytçilikle siyaset yapmak mecburimidir? seçilen 550 vekil bütün nufusu bütün vatandaşları temsi leder. CHP de AK Partide ve diğerlerinde ki Kürt kökenli vekiller sadece benimi temsil ediyor? SAY SAY bitmez...

  Yanlış haber - ayet

  Ben bir HDP'liyim Fazıl Say'ın HDP'yi desteklemesi beni çok mutlu eder fakat yapılan açıklama Fazıl Say'ın onaylı hesabından yapılmamıştır. Bu tür haberlerin doğruluğu araştırılmadan yayınlanmamalıdır.

  Fazıl Say'a teşekkürler - 1000cucarachas

  Fazıl Say'ın müziğini hayranlıkla dinlerim, müzik herşeyin üstündedir. Ama sanatının zerafetiyle tezat sözleri, fikirleri beni çok defa üzmüştür. Bu kez söyledikleri beni çok mutlu etti, kendisine teşekkür ederim.

  ey wallah fazıl daaaa - user1026171

  ya arkadaş bu ne? biri kalkar 10 milyonder,biri kalkar 30 milyon der , biri kalkar 18 milyonder?karışın karışın siyasetede neden devlet ağzıyla konuşup nüfüs hakkında yorum yazarsınız onu anlamam... ne var desen kürtleri kim temsil edecek diye???bir de şu yalan rüzgarı var arada. barajı geçmesini istiyorum da bilmem nede sonra da falanca partiye oy verecem ayakları bu seçim de beni bittiriyor.Ey güzel ülkemin narin insanları. diktatörü durduracak tek güç H.D.P. dir gerisi heyecandır.Ne var ki kurtuluşta bu partidedir......saygılarımla radikal okuyucuları

  peki sonra - user1096718

  ee peki sen bana soyle apo cikarilirsa guney dogu ve dogu anadolu parcalanirsa nedemeli neolacak gitsinmi diyorsun

  korkum - hale

  çok güzel, takdir ediyorum. keşke ikna olabilsem, ama olamıyorum. sebebi de aklıma hep rte'nin 13 yıl önce yarattığı sahte profil. demirtaşın süslü ambalaj olduğunu düşünüyorum. paketin içinde ise ülkeyi daha fazla kaosa sokabilecek akp'nin temelini attığı bölünme çıkacak.

  apırsanızda köpürsenizde - garigan

  Hdp barajı geçse bile artık bilinen hdp olmayacaktır.Korkulur sizden.Ne hallere düştünüz.